کار جریان‌ستیز با روحانیت به تحریف نظرات رهبری و عبور از قانون می‌رسد

پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نوشت: در پی پاسخ‌های کوتاه و گویای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به سوالاتی پیرامون چگونگی نگارش و مضامین نامه‌های سال‌های ۵۸ و ۸۸ به محضر امام (ره)‌و رهبری؛ پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر آن گردید که با انتشار همزمان این دو نامه فرصت بررسی مضامین هر دو نامه را بصورت یکجا فراهم آورد؛ متن کامل این دو نامه بدین شرح است: 

متن کامل نامه سال ۱۳۵۹ به محضر امام(ره)

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
امام و رهبر و مرجع تقلید عزیز و معظم 

به نظر می‌رسد در ملاقات‌های معمولی، به خاطر کارهای زیاد و خستگی جنابعالی، فرصت کافی برای طرح و بحث مطالبی اساسی که داریم به دست نمی‌آید، ناچار چیزهائی که تذکرش را وظیفه تشخیص می‌دهم تحت عنوان: «النصیحه لائمه المؤمنین» در این نامه بنویسم؛ خواهش می‌کنم توجه فرمائید و در ملاقات بعدی جواب لطف کنید: 

۱- یکسال پیش پس از انتخابات ریاست‌جمهوری نامه‌ای به خدمت‌تان نوشتیم که نسخه‌ای از آن ضمیمه این نامه است. شما در بیمارستان قلب بستری بودید و ملاحظه حال شما مانع تقدیم نامه گردید، خواهش دارم، اول نامه را ملاحظه نمائید و سپس این یکی را. 

۲- احساس می‌کنم که روابط و ملاقات‌های ما با جنابعالی، صورت تشریفاتی به خود می‌گیرد و محدودیت‌هایی در طرح و بحث مطالب –من‌جمله خوف از اینکه جنابعالی موضع‌گیری سیاسی و رقابت تلقی کنید- به وجود آمده و من خائفم که این حالت خسارت‌بار باشد. 

۳- تبلیغات متمرکز مخالفان –که از مقام رسمی و تریبون‌های رسمی در رُل مخالف و اقلیت سخن می‌گویند- و نصایح کلی و عام جنابعالی و سکوت و ملاحظات ما که علل موضع‌گیری‌ها را روشن نکرده‌ایم، وضعی به وجود آورده که خیلی‌ها خیال می‌کنند ما و طرف ما بر سر قدرت اختلاف داریم و دو طرف را متساویاً مقصر یا قاصر یا ... می‌دانند. ما برای حفظ آرامش نمی‌توانیم مطالب واقعی خودمان را بگوئیم و جنابعالی هم صلاح ندانسته‌اید که مردم را از ابهام و تحیر درآورید. 

خود شما می‌دانید که موضع نسبتاً سخت مکتبی امروز ما، دنباله نظرات قاطع شما از اول انقلاب تا به امروز است، بعد از پیروزی معمولاً ما مسامحه‌هائی در اینگونه موارد داشتیم و جنابعالی مخالف بودید، اما نظرات شما را با تعدیل‌هائی اجرا می‌کردیم؛ شما اجازه ورود افراد تارک‌الصلوة یا متظاهر به فسق را در کارهای مهم نمی‌دادید، شما روزنامه آیندگان و ... تحریم می‌کردید، شما از حضور زنان بی‌حجاب در ادارات مانع بودید، شما از وجود موسیقی و زن بی‌حجاب در رادیو تلویزیون جلوگیری می‌کردید؟ همین‌ها موارد اختلاف ما با آنها است. آیا رواست که به خاطر اجرای نظرات جنابعالی ما درگیر باشیم و متهم و جنابعالی در مقابل اینها موضع بی‌طرف بگیرید؟ آیا بی‌خط بودن و آسایش طلبی را می‌پسندید؟ البته اگر مصلحت می‌دانید که مقام رهبری در همین موضع باشد و سربازان خیر و شر جریانات را تحمل کنند، ما از جان و دل حاضر به پذیرش این مصلحت هستیم، ولی لااقل به خود ما بگوئید. آیا رواست که همه گروه دوستان ما به اضافه اکثریت مدرسین و فضلاء قم و ائمه جمعه و جماعات و ... در یک طرف اختلاف و شخص آقای بنی‌صدر در یک طرف و جنابعالی موضع ناصح بی‌طرف داشته باشید؟ مردم چه فکر خواهند کرد؟ و بعداً تاریخ چگونه قضاوت می‌کند؟ 

۴- ما جایز نمی‌دانیم که میدان را برای حریف خالی بگذاریم و مثل بعضی از همراهان سابق، قیافه بی‌طرف بگیریم و به اصطلاح جنت مکان و بی‌آزار و زاهد جلوه کنیم، به خاطر حفاظت از خط اسلامی انقلاب در صحنه می‌مانیم و از مشکلات، مخالفت‌ها و تهمت‌ها نمی‌هراسیم و به صلاحیت رهبری جنابعالی ایمان داریم، ولی تحمل ابهام در نظر رهبر برای‌مان مشکل است. مگر اینکه بفرمائید، همین ابهام صلاح است. احتمال اینکه این ابهام در رابطه با خطوط سیاسی و فکری جاری و خطی که در ارتش تعقیب می‌شود، آثار نامطلوبی در تاریخ انقلابمان بگذارد، وادارم کرد به عنوان وظیفه روی این مطالب، صراحت و تأکید داشته باشم و امیدوارم مثل همیشه این جسارت را ببخشید. 

۵- قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری، به شما عرض کردیم که بینش آقای بنی‌صدر مخالف بینش اسلام فقاهتی است که ما برای اجرای آن تلاش می‌کنیم و اکنون هم بر همان نظر هستیم و شما فرمودید ریاست جمهوری مقام سیاسی است و کاری دستش نیست؛ امروز ملاحظه می‌فرمائید که چگونه در کار کابینه و ... می‌تواند کارشکنی کند و چگونه با استفاده از مقام، مجلس و دولت و نهادهای انقلابی را تضعیف می‌کنند و ما فقط می‌توانیم دفاع کنیم؛ چون تضعیف متقابل را با گفتن نواقص رئیس‌جمهور صلاح نمی‌دانیم و همان دفاع هم مشاجره تلقی می‌شود و بحق مورد مخالفت جنابعالی قرار می‌گیرد و آتش‌بس می‌دهید و خودتان هم دفاع لازم را نمی‌فرمائید که: اختلاف دو بینش است که یک طرف مصداق اسلامش غضنفرپور و سلامتیان و سعید سنجابی و طرف دیگر رجائی و گنابادی و منافی و موسوی و ... می‌باشند. 

۶- در خصوص جنگ و فرماندهی ارتش، مطالب و احتمالات زیادی داریم. فرماندهی به خاطر ناهماهنگی و وحشت از نیروهای خالص اسلامی، مایل است نیروهای غیراسلامی را در ارتش حاکم کند –که منافع مشترک پیدا کرده‌اند- و نیروهای خالص دینی را یا منزوی و یا منفصل نماید. خلبان شیرودی که سمبل ایمان و شجاعت و تلاش است، در پادگان ابوذر به من می‌گفت که امروز ایمان می‌جنگد نه تخصص و می‌خواهند دست مؤمنان را کوتاه کنند، ایشان همراه و همرزم خلبان شهید کشوری و خلبان شهید آشوری است. وحشت داشت و به من گفت پیامش را به شما بگویم و ضبط هم شده؛ احتمال اینکه مدیران جنگ به علل سیاسی طالب طولانی شدن جنگ باشند، وجود دارد و این احتمال تکلیف‌آور است. احتمالاً آقای بنی‌صدر به منظور تضعیف دولت و شاید –بعضی‌ها هم باشند- برای اجرای منویات آمریکا و ... مخصوصاً کمبود مهمات و اسلحه قابل توجه است. در این مورد لازم است، جنابعالی سریعاً فکری بفرمائید و بهتر است در یک جلسه طولانی و محرمانه با دوستان مورد اعتماد ارتشی نظیر صیاد شیرازی، نامجو، سلیمی، شیرودی و ... با حضور ماها در خدمتتان بحث و تصمیم‌گیری شود. 

۷- ما «حزب جمهوری اسلامی» را با مشورت با شخص جنابعالی و گرفتن قول مساعدت و تأیید غیر مستقیم –من شخصاً در مدرسه علوی با شما در این باره مذاکره کردم- تأسیس کردیم و با توجه به اینکه قانون اساسی، تعداد احزاب را پذیرفته فکر می‌کنیم یک حزب اسلامی قوی برای تداوم انقلاب و حکومت اسلامی ضرورت دارد و جنابعالی هم روزهای اول در تهران و قم مکرراً تأیید فرمودید –ممکن است فعلاً فراموش کرده باشید- و اکنون اعتبار حزب از نفوذ شما تغذیه می‌شود –غیرمستقیم- ولی رنگ حمایت از روزهای اول کمتر شده. میل داریم لااقل در جلسات خصوصی نظر صریحی بفرمائید. اگر مایلید ما حزب را کنار بگذاریم، ما را قانع کنید و اگر لازم می‌دانید که حزب بماند باید جور دیگری عمل بشود و اگر همین‌گونه که عمل می‌فرمائید، مصلحت است ما را قانع کنید تا ما هم دوستان حزبی را قانع کنیم. 

۸- اینجانب که جنابعالی را مثل جانم دوست دارم و روی زمین کسی را صالح‌تراز شما سراغ ندارم، گاهی به ذهنم خطور می‌کند که تبلیغات و ادعاهای دیگران شما را تحت تأثیر قرار داده و قاطعیت و صراحت لازم را –که از ویژگی‌های شما در هدایت انقلاب بوده- در موارد فوق‌الذکر ضعیف‌تر از گذشته نشان می‌دهید، بسیاری از مردم هم متحیریند که چرا امام قاطع و صریح در این مسائل سرنوشت‌ساز صراحت ندارد. خدای نخواسته اگر روزی شما نباشید و این تحیر بماند، چه خواهد شد؟ واقعاً و حقاً ما انتظار داریم در مقام رهبری و مرجع تقلید اگر تعدیلی در شیوه حرکت ما لازم می‌دانید صراحتاً امر بفرمائید که مطیعیم؛ ما انتظار نداریم که نصایح ذووجوهی از رسانه‌های جمعی بشنویم، احضار کنید و امر بفرمائید. 

۹- آخرین مطلب –که در ترتیب مطالب جایش اینجای نامه نیست- اینکه ما پس از پیروزی آقای بنی‌صدر برای اینکه ایشان خیالش از جانب ما راحت باشد، ایشان را به ریاست شورای انقلاب برگزیدیم و به جنابعالی پیشنهاد نیابت فرماندهی کل قوای ایشان را دادیم که سریعاً تصمیم بگیرند و کار کنند، اما ایشان به اینها هم قانع نشد و مرتباً کمبودها را متوجه ما می‌کرد و می‌گفت: « من می‌خواهم کار کنم ولی نمی‌گذارند»، در مرکز قدرت بود و دیگران را مقصر معرفی می‌کرد و امروز هم می‌بینید نقش اقلیت مخالف را. پس چه باید کرد؟ با سپاس و معذرت.

اکبر هاشمی
۱۳۵۹/۱۱/۲۵ 

***
 متن کامل نامه ۱۳۸۸ به مقام معظم رهبری

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای زیده عزّه 

متأسفانه اظهارات عاری از حقیقت و غیرمسئولانه آقای احمدی‌نژاد در جریان مناظره با مهندس موسوی و مقدمه‌چینی‌های قبل و حوادث بعد از آن، خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهک‌‌های ضدانقلاب در سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب و نیز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات ۸۴ و انتخابات مجلس ششم و لجن‌‌پراکنی‌های باند پالیزدار که در دادگاه محکوم شده را به نمایش گذاشت و از آنجا که بخشی از این اظهارات قبلاً در رسانه‌های دولتی و آتش تهیه آن در سخنرانی مشهد مقدس مطرح شده، ادعای اینکه مطالب او تحت تأثیر فضای مناظره گفته شده و فاقد برنامه‌ریزی قبلی است، پذیرفتنی نیست و گویا برای تحت‌الشعاع قرادادن گزارش‌های مستند و مکرر دیوان محاسبات در خصوص مفقودالاثر بودن یک میلیارد دلار و ارتکاب چند هزار تخلّف در اجرای بودجه‌ها می‌باشد و شاید هم رقیب اصلی خود را افتخارات ربع قرن انقلاب اسلامی می‌داند.

دهها میلیون نفر در داخل و خارج ناظر دروغ‌پردازی‌ها و خلاف‌گویی‌هایی بودند که برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف، افتخارات نظام اسلامی‌مان را نشانه گرفته بود.

زیر سئوال بردن تصمیمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تلاش‌های امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانیت عظیم‌القدر که در نیم قرن گذشته با مجاهدت‌های خویش توانستند بنای باشکوه نظام اسلامی را ایجاد و مستقر و بالنده کنند، از این بدتر نمی‌شد. دوران مشعشعی که خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پیشتاز، رئیس‌جمهور و نهایتاً رهبری نظام نقش و مسئولیت‌های ممتازی بعهده داشته‌اید..

نقطه قابل توجه دراین تهمت‌ها این است که غیرمستقیم، مقام ولایت در زمان رهبری امام راحل و جناب‌عالی که هادی دولت‌ها بوده‌اید و با اظهارات صریح، مدیریت‌ها را مورد تأیید و تحسین قرارداده‌اید، نشانه گرفته است.

* * *

بعد از جریان شوم ۱۴ اسفندماه ۱۳۵۹ با ارشاد امام و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، شهید مظلوم دکتر بهشتی و جناب‌عالی و اینجانب که در شعارهای مردمی به عنوان «سه یاور خمینی» شناخته شده بودیم، با همراهی نیروهای انقلابی و بخصوص نمایندگان متعهد مجلس اول و حزب جمهوری اسلامی توانستیم در جهت زدودن غبارهای ابهامات و سم‌پاشی‌ها اقدامات مؤثری انجام دهیم و امام راحل دردآشنا با تشکیل گروه حقیقت‌یاب و داور، بخشی از حقایق را آشکار ‌کردند. نتایج آن، آگاهی بیشتر مردم و رسوایی فتنه‌گران و در نهایت نجات کشور از خطری بود که دشمنان استکباری و ضدانقلاب طراحی کرده بودند.

البته اینجانب قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم و یا سرنوشتی شبیه آن دولت را برای این دولت بخواهم، بلکه مقصود این است که باید مانع گرفتار شدن کشور به سرنوشت آن روزگار شد.

* * *

اینجانب برای پرهیز از آلوده‌شدن فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات به تشنجات بیشتر، از عکس‌العمل فوری که مورد انتظار ملت است، خودداری کردم.
در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم که در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوانی وجود داشته و ادعای کذب تماس تلفنی من با یکی از سران عرب و ادعای کارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبا و اتهامات ناروا به جمعی از بزرگان نظام، از جمله جناب آقای ناطق نوری و فرزندان من و بدتر از همه زیرسئوال بردن اقدامات امام راحل را یادآوری و پیشنهاد کردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد که نیازی به اقدامات قانونی افراد و خانواده‌هایی که ناجوانمردانه و مظلومانه هدف تیرهای ناسزاگویی قرار گرفته‌اند، نباشد.

از صدا و سیما هم خواسته شد که فرصتی در اختیار طرف‌های ذی‌حق براساس مقررات سازمان قرار دهد که از خود دفاع نمایند. گرچه در گذشته به بخشی از این اتهامات پاسخ داده شده و رئیس قوه قضاییه وقت جناب آقای یزدی در پایان کار ریاست جمهوری اینجانب، در عمل به اصل ۱۴۲ قانون اساسی رسماً اعلام پاکی و منزّه بودن خانواده رئیس‌جمهور و حتی کم‌شدن دارایی‌ها در دوران مسئولیت را نمودند، ولی تکرار اتهام تکرار جواب را می‌طلبد.

مع‌الاسف، این دو پیشنهاد خیرخواهانه عملاً پذیرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سکوت‌شان دیدند و بی‌شک جامعه و بخصوص نسل جوان نیازمند اطلاع از حقیقت است. حقیقتی که با اعتبار نظام و همدلی ملت ارتباط جدّی دارد و اگر محدود به حق چند نفر بود؛اقدام به نوشتن چنین نامه ای نمی کردم.

معتقدم جناب‌عالی بخوبی می‌دانید که اینجانب و بسیاری از بزرگان تأثیرگذار انقلاب و حتی خود جناب‌عالی از دوران مبارزه و سال‌های اول انقلاب و در تعدادی از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالی و ضدانقلاب بوده‌ایم و همیشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و در دور جدید تهمت‌ها و هجمه‌ها هم از حدود 5 سال پیش تاکنون دندان روی جگر دارم و بخاطر خداوند و مصالح انقلاب و کشور اندوه خویش را مکتوم می‌د‌ارم و از این جهت هم مورد گلایه بسیاری از دلسوزان اسلام و انقلاب و بستگانم قرار می‌گیرم و مهم این است که این‌بار این تهمت‌ها توسط رئیس‌جمهور و در رسانه ملی مطرح شده است. البته در موقع مناسب انحرافات و حق‌کشی‌های ناگفته انتخابات و اعمال دولت نهم در اختیار مردم و تاریخ قرار خواهد گرفت.

تاریخ گواه است که اکثریت مردم متعهد و انقلابی‌مان کمتر تحت تأثیر خلاف‌گوئی‌ها قرار می‌گیرند و دلیل آن آراء افتخارآمیز مردم به اینجانب در آخرین انتخابات مجلس خبرگان رهبری است و نیز خوب می‌دانید که در جریان انتخابات جاری، تاکنون به خاطر مسئولیت‌های رسمی‌ام در رسانه‌ها مطلبی به نفع یا ضرر افراد و جریان‌های درگیر در انتخابات نگفته‌ام و در موراد ضروری به کلیاتی مبتنی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌ها و سلامت انتخابات اکتفا کرده‌ام و رسماً گفته‌ام برنامه شرکت در انتخابات ندارم. 

4 نامزد موجود برای آمدن به صحنه با اطلاع از نظر و سیاست اینجانب از من نظر نخواسته‌اند و بعد از نامزدی هم از اینجانب درخواست حمایت نکرده‌اند و اگر هم در جلساتی بهم رسیده باشیم، چیزی جز همان کلیات فوق‌الذکر را از من نشنیده‌اند و اگر حزب یا گروهی در مورد جهت‌گیری در انتخابات نظر خواسته‌اند، گفته‌ام براساس آیین‌نامه خود عمل کنند و حقیقتاً آنها با تصمیم‌ خودشان و همکارانشان در صحنه‌اند و عمل می‌کنند و انصافاً تهمت دست‌نشانده بودن آنان ستم و بی‌حرمتی غیرقابل توجیه است.

بجاست که به این حقیقت هم توجه شود که احتمالاً عوامل دولت از نظر اینجانب مطلعند که من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و کشور نمی‌دانم و خود جناب‌عالی هم از این نظر من مطلعید و دلایل آن را هم می‌دانید. ولی این نظر را رسانه‌‌ای نکرده‌ام و خود عوامل دولت در این مورد بزرگ‌نمایی کرده‌اند که هدف بزرگ‌نمایی در آن مناظره روشن شد.

با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریان‌ها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشان‌هایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدان‌ها، خیابان‌ها و ‌دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم.

اگر نظام نخواهد یا نتواند با پدیده‌های زشت و گناه‌آلودی مثل تهمت‌ها؛ دروغ‌ها و خلاف‌گویی‌های مطرح شده در آن مناظره برخورد کند و اگر مسئولان اجرای قانون نخواهند و یا نتوانند به تخلّف‌های صریح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد که فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسیدگی کنند و اگر فردی در موقعیت ریاست‌جمهوری بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتکاب چنین گناهان کبیره و اخلاق‌شکن علیرغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه می‌توانیم خود را از پیروان نظام مقدس اسلامی بدانیم؟

رهبری معظم انقلاب؛

اکنون که امام راحل (ره) آن پیر فرزانه و حلّال مشکلات و ملجاء همه و یار صبور و دیرینه هر دوی ما آیت‌الله شهید مظلوم دکتر بهشتی و بسیاری از همسنگران قدیم که یا به فیض عظمای شهادت رسیدند و یا به دیار باقی شتافتند؛ در بین ما حضور ندارند، شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم. از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیت‌تان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.

لذا در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که می‌تواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.

سرچشمه شاید گرفتن به بیل چوپر شد نشاید گرفتن به پیل
دوست، همراه، و هم سنگر دیروز، امروز و فردایتان

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
سخنان منتشر نشده خبرگان در دیدار آیت الله هاشمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخشی از این ابراز نگرانی علماء و خبرگان رهبری که تاکنون منتشر نشده است آمده: آن چه نگران کننده بداخلاقی‌هایی است که انجام می شود و منحصر به شخص آیت الله هاشمی هم نبود. ما در این حوادث، مرجع بی‌بصیرت پیدا کردیم! یعنی به مراجع تهمت بی‌بصیرتی زدند. ائمه جمعه فراوان بی‌بصیرت پیدا کردیم! که شعار می‌دهند: «امام جمعه ما، بصیرت بصیرت.»این یک فاجعه است».
 
متن کامل سخنان منتشر نشده خبرگان رهبری دردیدار صمیمانه با آیت الله هاشمی رفسنجانی بدین شرح است :

*متن سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی سلیمانی نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان :

«بسم الله الرحمن الرحیم،
عند تقلب الاحوال تعرف جواهر الرجال،
جناب آقای هاشمی! از برخورد امروز جناب عالی به عنوان برگ زرّینی دیگر در مجموعه زندگی شما، صمیمانه تشکر می‌کنیم و برای حضرت آیت‌الله مهدوی، این چهره محبوب نظام آرزوی موفقیت داریم.

در معیّت بزرگانی چون مرحوم آیت‌الله روحانی، حضرت آیت‌الله نورمفیدی، آیت‌الله جباری و آیت‌الله طبرسی در برهه‌ای از زمان خدمت شما شرفیاب شده بودیم که گله گذاری‌های اجتماعی زمان تصدی شما بر مسند ریاست جمهوری را منتقل کنیم.

صحبت این بود که نارضایتی مردم بالا گرفته و ما در خطبه‌های نماز جمعه حرف‌های قوی برای گفتن نداریم. اگر بناست کارهای زیربنایی برای کشور در الویت باشد، کارهای روبنایی و زودگذر و مسائل رفاه نسبی مردم هم مدّنظر باشد.

ما در حال صحبت بودیم که حضرت‌عالی با بزرگواری گوش دادید و پس از آن رفتید از اتاق مجاور دفتر کارتان چیزی بردارید که چون سنگین بود، نتوانستید بیاورید. من و جناب آقای جباری آمدیم کمک کنیم که دیدیم تابلویی است.

آن تابلو مجموعه سدهایی بود که قرار بود در زمان مدیریت شما از فاز صفر تا فاز نهایی در کشور طراحی شود. آن تابلو را آوردید و نشان دادید و فرمودید: داریم برای این مقدار سد در کشور اقدام می‌کنیم تا نسل‌های آینده قدردان این کارهای زیربنایی باشند. اینکه شما دغدغه خاطر دارید که مردم تا حدی ناراضی هستند، خودم را دو بار به نظام عرضه کردم، بلغ ما بلغ تا مرحله مرگ و شهادت پیش رفتم. یک بار برای پذیرش قطعنامه و بار دوم هم زمانی بود که کفگیر از لحاظ اقتصادی به ته دیگ خورده بود و من ریاست جمهوری را قبول کردم. درباره قطعنامه به امام گفته بودم که اجازه بدهید من بپذیرم و شما مرا محاکمه کنید. اما امام فرمودند: تو ذخیره نظام هستی و باید از تو حفاظت شود و من این کاسه زهر را می‌نوشم و صلح را می‌پذیرم.

به هر حال شما همان استوانه هستید و برای ما همان خواهید بود. در مسند خبرگان باشید یا نباشید، نگاه همگان نسبت به حضرت‌عالی به لحاظ سوابق و درخشش در عرصه‌های مختلف همان خواهد بود. از اینکه امروز اخلاق سیاسی کریمانه انجام دادید، بنده به عنوان طلبه‌ای که در منتهاالیه شرقی کشور ادای وظیفه می‌کنم، سربلند، مفتخر و با غرور از این برخورد کریمانه شما یاد می‌کنم.»

* متن سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‌علی نعیم‌آبادی نماینده مردم استان هرمزگان :

«بسم الله الرحمن الرحیم،

من هم به نوبه خودم از حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکر می‌کنم. از سعه صدر ایشان خبر داشتیم، اما داستان امروز اوج سعه صدر جناب ایشان بود. فرزندان انقلاب همین هستند، وقتی احساس کنند کاری به نفع انقلاب است، خود را رها و انقلاب را انتخاب می‌کنند. از مجموعه تلاش‌های شما در طول بیش از دو دهه در خبرگان تشکر می‌کنیم. به جای شما هم یک چهره مورد قبول همه و شخص شما، آیت لله مهدوی‌کنی آمدند که به ایشان هم تبریک عرض می‌کنیم.

آن چیزی که بنده به عنوان یک طلبه نگران آن بودم و هستم، بداخلاقی‌هایی است که در طول این مدت انجام شد. آن بداخلاقی‌ها منحصر به شخص ایشان هم نبود. ما در این حوادث، مرجع بی‌بصیرت پیدا کردیم! یعنی به مراجع تهمت بی‌بصیرتی زدند. ائمه جمعه فراوان بی‌بصیرت پیدا کردیم! که شعار می‌دهند: «امام جمعه ما، بصیرت بصیرت.»

این یک فاجعه است. اگر در قومی نخبگانش بصیرت نداشته باشند، پس تکلیف بقیه چه می‌شود؟ چهار جوان با انگیزه‌های خوب که بحثی درباره انگیزه‌های آنها نداریم، هر کس را متهم به بی‌بصیرتی می‌کنند و برای آن حدّ و مرزی قایل نمی‌شوند، حتی به مراجع که اساس مذهب ما در زمان غیبت کبری هستند، توهین کردند.

باید خبرگان قوم به فکر باشند. هر طور مصلحت است، اقدام کنند. کار فرهنگی شود. بحث‌های دینی شود، جامعه ما نکات مثبت بی‌نظیری دارد، اما این بحث‌های منفی را هم دارد. باید همه دست به دست هم بدهیم و این وضع را درست کنیم. بحث یک نفر و دو نفر که نیست. از نظر بعضی‌ها، افراد مستثنی از این بی‌بصیرتی زیاد نیستند. جامعه که نخبگانش بی‌بصیرت باشند، عاقبت کار آن جامعه چه می‌شود؟

این نکته‌ای بود که وظیفه همه، مخصوصاً خبرگان رهبری است. زمانی آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: در این جمع هشتاد و پنج، شش مجتهد وجود دارند که همین تکلیف ما را بسیار سنگین می‌کند.

مطلب دیگر که شاید به نظرم عمومی باشد، اینکه باید برای مناطق سنی نشین کارهای فرهنگی شود. بی‌حرمتی‌ها و حرکت‌های غلطی که برخی از معممّین شیعه و عامه مردم نسبت به جامعه اهل سنت انجام می‌دهند، آنها را می‌رنجاند. در منطقه ما کسی در یک کاروان حرف بسیار زشتی نسبت به جامعه اهل سنت زده بود. تکلیف همه ماست که از یکپارچگی و وحدت جامعه پاسداری کنیم و حرمت جامعه اسلامی و عرض و آبروی مسلمین را مثل خون و مالشان محترم بشماریم.»

* متن سخنان آیت‌الله سیدعلی‌اکبر قریشی نماینده مردم استان آذربایجان غربی :

«بسم الله الرحمن الرحیم،
 
من سمت جدید را به حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای حضرت آیت‌الله هاشمی جزای خیر می‌خواهم که با شهامت و با کمال تواضع وارد میدان شدند و نگذاشتند این جریان به یک جریان سیاسی تبدیل شود. واقعاً خضوع، تواضع و نکته‌بینی ایشان، کاملاً جای تشکر دارد.

حدود ۴۰ سال قبل جناب آقای هاشمی به همراه آقای هاشمیان به ارومیه تشریف آورده بودند که در منزل مرحوم آقای فوزی، مهمان بودند. من هم درآنجا بودم که آقای هاشمی فرموده بودند: در جریان ترور حسنعلی منصور احساس کردند من هم درآن مجموعه هستم که مرا گرفتند و می‌خواستند از من اقرار بگیرند. در ۲۴ ساعت ۹ ساعت مرتب زیر شلاق بودم. می‌زدند و وقتی بیهوش می‌شدم، دست برمی داشتند و وقتی به هوش می‌آمدم، باز آن قدر می‌زدند که بیهوش شوم. سرانجام قبول کردند که من در آن مجموعه نیستم و از من دست کشیدند.

من این جریان را از خود آقای هاشمی شنیدم و امشب مناسب دیدم که عرض کنم. حضرت آیت‌الله هاشمی، خواه در خبرگان باشند یا نباشند، این فضیلت‌ها به نام ایشان ثبت و ضبط است. یکی از ارکان انقلاب هستند. همان‌طور که آیت‌الله مهدوی‌کنی اشاره فرمودند، همیشه در خدمت ایشان خواهیم بود. فضیلت‌های حضرت آیت‌الله هاشمی فراموش شدنی نیست.»

* متن سخنان آیت‌الله سیدیوسف طباطبائی‌نژاد نماینده مردم استان اصفهان :

«بسم الله الرحمن الرحیم.

من هم واقعاً از وضعیتی که امروز پیش آمد، خوشحالم که خیلی از دشمنان به خبرگان امروز چشم طمع دوخته بودند و فکر می‌کردند مشکلی به وجود می‌آید. الحمدلله با تدبیر حضرت آیت‌الله هاشمی، به بهترین نحوی که قابل تصور بود، انجام گرفت. واقعاً باید از حضرت ایشان تشکر کنیم.

نکته دومی که مهمترین حرفم است، همان است که جناب آقای نعیم‌آبادی به آن اشاره کردند و آن، اینکه باید به این وضعیت رسیدگی کرد. گروهی هستند که شاید قصد خوبی داشته باشند، اما اکثراً سواد درستی ندارند و نمی‌دانند بصیرت را با «س» می‌نویسند یا «ص»، ولی هر کس، به خصوص شخصیت‌های روحانی، طبق میلشان رفتار نکند، این مسائل را تکرار می‌کنند، کمااینکه در نماز جمعه دو هفته قبل دیدم دارند شعارهای غیرمعمولی می‌دهند که گفتم نباید شعارهای غیرمعمولی نسبت به آقای هاشمی بدهند. همین حرف من باعث شد که حتی تا دم دفتر آمدند و در رسانه‌ها نوشتند: «امام جمعه ما، بصیرت، بصیرت» آن وقت ادعای ولایتی بودن هم می‌کنند، در حالی که هنوز من عزل نشدم و نماینده ولی فقیه و عضو خبرگانم.

بعد از آن در مراسم ختمی که برای آقای بروجردی، داماد مرحوم امام در قم برگزار شد، عده‌ای علیه حاج سیدحسن شعار دادند. اینکه هر کس بخواهد علیه هر کس که طبق میلش عمل نمی‌کند، شعار دهد، نمی‌شود و معنایش این است که ما روحانیون باید تابع این گروه باشیم. یعنی به جای اینکه ما هدایتگر باشیم، آنها می‌خواهند هدایتگر باشند. این واقعاً وضع وارونه‌ای است که به نظر می‌رسد گفته بعضی از بزرگان که بوی مشروطه می‌آید، درست باشد. یعنی می‌خواهند روحانیت را کنار بزنند. صحبت از گروهها و جناح‌ها نیست. جریانی است که من بدتر از جریان سبز می‌دانم. جریان بسیار خطرناکی که همه را به جز رهبری بکوبند و بعید می‌دانم در انتها نگویند: «الحکم لولی العصر» یعنی روال خوارج.

نباید این مسئله را کوچک فرض کنیم، مسئله بسیار خطرناکی است. به شخصیت‌های غیرروحانی کاری ندارند و متأسفانه گاهی در مجلس شورای اسلامی هم عوام الناس هستند که رفتند نماینده شدند و شعارهای کوچه و بازار را بدون فکر می‌دهند.

بعضی از روحانیون هم وقتی سخنرانی می‌کنند و افرادی همین شعارهای نادرست را می‌دهند، به جای اینکه تذکر بدهند، تشویق می‌کنند. این حرکت واقعاً خطرناک است. با بی‌توجهی داریم به خودمان لطمه می‌زنیم.

بالاخره امام فرموده بودند که اسلام منهای روحانیت، یعنی اسلام منهای اسلام. این یک روش دشمن است و به نظرم مقابله با آن سخت‌تر از همه توطئه‌هایی است که تاکنون بود. یعنی توطئه‌ای که در مشروطه و قبل از آن بود.

در مسئله ملی کردن صنعت نفت بود که از روحانیون استفاده می‌کنند و خیال می‌کنند می‌توانند ادامه بدهند که هیچ وقت نتوانستند. تمام انقلاب‌هایی که به دست روحانیون شده، بعد از کنار گذاشتن روحانیون برگشته و نتوانستند آن کار را ادامه بدهند.

این روش دشمن بود. البته تاکنون با هوشیاری امام و رهبری عزیز و مردم، این توطئه‌ها کارساز نبود و انقلاب ما در مقایسه با حرکت‌های سابق طولانی شد، ولی این تیر خلاص را دو مرتبه شروع کردند. نباید این مسئله را کم اهمیت بگیریم. مسئله یک روحانی و دو روحانی نیست. آقای هاشمی رفسنجانی را می‌گویند و بهانه آنها این است که مقام معظم رهبری درباره خواص بی‌بصیرت چنین گفتند. تمام توجه خود را روی آقای هاشمی متمرکز می‌کنند. بالاخره خیلی‌ها هستند که سکوت کردند و حرف نزدند. ضمن اینکه اگر سکوت نکنند هم حرف‌های دیگری می‌زنند.

این دفعه در نماز جمعه گفتم که از صداوسیمای تهران گله دارم که چرا فقط از شش نفر از نمایندگان رهبری اسم بردید که با حرکت ۲۵ بهمن مخالفت کردند. از همه جا به ما نامه نوشتند و تلفن کردند که شما کجا بودید؟ گفتم: من که تنها نیستم. ما ۳۰ نفر نماینده ولی فقیه در استان‌های مختلف هستیم. گفتم: این گله را دارم و باید حواسشان جمع باشد. تمام نمایندگان ولی فقیه، تمام ائمه جمعه و ائمه جماعات با این کار آن هم در این وضعیتی که دشمن می‌خواهد در کشور ما آشوب باشد، مخالف هستند. عده‌ای گفته بودند: خیال کردیم منظور فلانی این است که چرا فلانی و فلانی رنگ عوض کردند و صداوسیما اسم آنها را گذاشت. آنها خیال می‌کردند که منظورم آقای ناطق نوری است.

یعنی الان وضعیت کشور ما این‌گونه است. باید حواس همه ما، مخصوصاً ائمه جمعه و خبرگان جمع باشد که «لو یطیعکم فی کثیر من الامر لعنتم» (سوره حجرات، آیه شریفه ۷) اگر بنا باشد ما دنبال مردم برویم، فاتحه ما دربست خوانده است.»


*متن سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی نماینده مردم استان گلستان :

بسم الله الرحمن الرحیم،

با آرزوی توفیق برای همه، به ویژه صاحب جلسه امشب، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نکته‌ای در ذهنم بود که می‌خواستم عرض کنم.

خبر داریم که از مدت‌ها قبل و حداقل هفته‌ای یک شب، حضرت‌عالی با رهبر انقلاب جلسه دارید که صحبت‌ها، تبادل آرا و مشورت‌هایی است. معمولاً وقتی دو رفیق قدیمی با هم می‌نشینند، صحبت هایشان را آزادانه می‌کنند. رجای واثق داریم که آن جلسه‌ها به برنامه امروز ربطی نداشت. یعنی به عنوان رئیس مجلس خبرگان نبود، به عنوان دو یار قدیمی و دو طرفدار انقلاب بود که انشاءالله این برنامه‌ها مستمر باشد و هیچ وقت به هم نخورد.»

* متن سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین سیدصابر جباری نماینده مردم استان مازندران :

«بسم الله الرحمن الرحیم
 
اذا قیل لکم تفسحوا فی المجالس فافسحوا یفسح الله لکم (سوره مبارکه مجادله، آیه شریفه ۱۱)

می‌شنیدیم که مرحوم شریف العلمای مازندرانی با شیخ اعظم انصاری در مرجعیت تعارف داشتند. اخیراً می‌گفتند الان زمان دیگری است و آن مسئله تکرار نمی‌شود. اما امروز آن حادثه تاریخی تکرار شد. من به عنوان یک روحانی و طلبه تشکر می‌کنم.

مسئله‌ای که باید عرض کنم، این است که از جناب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خواهش می‌کنیم در خبرگان حضور داشته باشند. تا الان صحبت‌ها را گوش کردم و دیدم تقاضایی نشد که آیات عظام واعظ طبسی و جنتی تشریف بیاورند و جلسات خبرگان را سنگین بکنند. این‌گونه نباشد که وظایف دیگرشان، مانع این حضور شود.

مسئله دیگر اینکه دو گروه هستند که شاید نسبت به حادثه امروز حساسیت داشته باشند. یک گروه ما هستیم که باید مدافع و خوشحال باشیم و تبلیغ کنیم. گروه دیگری هستند که می‌خواستند از آب آلوده ماهی بگیرند. این گروه رها نمی‌کنند. مطمئن باشید این‌گونه نیست که ما تبریک بگوییم و همه چیز تمام شود. عده‌ای در بیرون کشور هستند که ناراحتند.
 
در اول سخنانم آیه‌ای خواندم که می‌گوید: جا باز کردن برای دیگران وظیفه شرعی است. در همان ملاقاتی که آقای سلیمانی شرحش را دادند، وقتی خدمت ایشان رسیدیم، یکی از گلایه‌ها این بود که مردم را از دست می‌دهیم و گرانی می‌شود. ایشان فرمودند: می‌توانیم با همین پول‌هایی که داریم هزینه کنیم، اجناس بیاوریم و مردم را راضی کنیم. ولی می‌خواهیم کاری کنیم که اگر در مملکت را بستیم، کشور اداره شود. والاّ می‌توانیم اجناس بیاوریم و مردم هم راضی شوند.»بنابراین باید از فردا مواظب داخل و خارج کشور باشیم تا از این حادثه بسیار عالی و ارزشمند حسن استفاده شود.

* متن سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم وافی یزدی، نماینده مردم استان یزد

بسم الله الرحمن الرحیم
 
به عنوان طلبه‌ای که در خدمت آقایان هستم، از سال ۱۳۳۷، یعنی ۵۲ سال است که با جناب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آشنایی خیلی نزدیک دارم. البته همیشگی نبود، ولی چه آن زمانی که در حوزه بودند، یعنی ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و چه بعد از آن و پس از پیروزی انقلاب در دو دوره مجلس شورای اسلامی با ایشان آشنا بودم.

چون همه آقایان تشکر کردند، من بنا بر تکرار ندارم، ولی ایشان همیشه به سعه صدر معروف بودند. یادم است که یکی از افراد نهضت آزادی در اوایل مجلس پشت تریبون آمده بود که حرف بزند. تعریضی به مرحوم شهید بهشتی داشت که نزدیک بود فضای مجلس متشنج شود. آقای هاشمی از آن بالا اشاره کردند که بگذارید حرف بزند، چون حرف زدن اینها ماهیتشان را نشان می‌دهد. حتی در این‌گونه موارد هم ایشان تحمل می‌کردند.

فقط به ذکر خاطره‌ای می‌پردازم که شاید بعضی از آقایان نشنیده باشند. یکی از شواهد قضیه خود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هستند. اوایل مجلس شورای اسلامی یکی از جلسات حزب جمهوری در یکی از سالن‌های مجلس برگزار شد که شاید ۱۰۰ نفر از نمایندگان بودند.
 
ایشان جمله‌ای را نقل کردند و فرمودند: آشنایی من با مقام معظم رهبری اولین بار در حرم امام حسین(ع) و در کربلای معلاّ بود. همان جا از خداوند متعال خواستم که خورشید از مشرق طلوع نکند در زمانی که من باشم و ایشان نباشند. این تعبیر ایشان بود. فردای همان روز که آیت‌الله خامنه‌ای رئیس جمهور بودند، برای کاری خدمت ایشان رسیدم و این جمله را نقل کردم. ایشان فرمودند: درست است و من هم همین را از خدا خواستم. این عین تعبیری بود که آقا فرمودند.

می خواهم بگویم علاقه رهبری به ایشان و ارتباط ایشان با رهبری، چه در زمان امام و چه در دوران شکنجه و چه در زمان رهبری آیت‌الله خامنه ‌ای بر دوام بود. زمانی که آقای هاشمی را برای سربازی گرفته و به پادگان حر برده بودند، در پادگان با ایشان دیدار کردم که روحیه سربازی ایشان با روحیه زمانی که پای درس امام بودند، هیچ تفاوتی نکرده بود. حتی جلوی مأمور فرمودند: در اولین فرصت که بتوانم، فرار می‌کنم و با مبارزین کار می‌کنم.

تقاضای من این است که با این ویژگی‌ها و علاقه‌ای که به رهبری دارند و علاقه‌ای که رهبری به ایشان دارند و انتظاری که حداقل طیف ما که در سی، چهل سال گذشته خدمت ایشان بودیم، به گونه‌ای تقویت شود که هیچ روزنه‌ای برای بهره‌برداری شوم دشمن باقی نماند، کما اینکه تا به حال این‌گونه بودید.

تعبیراتی که رهبری در مورد شما داشتند، موجود است که اگر این تعبیرات را جمع کنند، شاید حدود دو سه صفحه باشد که در مقاطع مختلف فرمودند. انشاءالله خداوند هم سایه مقام معظم رهبری را بر سر ما مستدام بدارد و حضرت‌عالی را برای انقلاب حفظ کند و هم این صمیمیت و صفا بین شما ادامه داشته باشد. خود شما فرمودید که به رهبری گفتم نظر شما برای من حجت است و اگر مخالفت کنم، پیش خدا جواب ندارم و اگر شما هم با نظرات من مخالفت کنید، حجت دارید. انشاءالله این ارتباط موجب یأس دشمنان و امید دوستان شود.»

*متن سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی شفیعی، نماینده مردم استان خوزستان

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگوارانی که صحبت کردند، عموماً از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکر کردند که امروز با همه اخلاص، تواضع و سعه‌صدر، سمت خود را به آیت‌الله مهدوی‌کنی واگذار کردند. هرچند این مسئله بسیار حائز اهمیت است، ولی در تاریخ اسلام سابقه دارد. مراجع بزرگ مرجعیت را از خود جدا و به دیگران واگذار کردند. بعد از شیخ انصاری، آقایان مراجع جمع شدند و یک فرد دیگری را غیر از خود معرفی کردند. هرچند جریان امروز هم خیلی مهم بود. اما از نظر بنده جدای از تشکری که آقایان از حضرت آقای هاشمی کردند، دو نکته دیگر هم باید مورد توجه باشد.
 
اول تشکر از زحماتی که جناب آقای هاشمی پس از فوت مرحوم آیت‌الله مشکینی تا امروز به عنوان رئیس مجلس خبرگان کشیدند. جمله و کلمه‌ای می‌گوییم و چیزهایی می‌شنویم، اما تا زمانی که از نزدیک دست انسان بر آتش نباشد و مسائل را از نزدیک لمس نکند، متوجه نمی‌شود که ماهیت و واقعیت این سمت‌ها چیست و چه زحمات طاقت فرسا و چه مشکلاتی در پی دارد! «یری الناس الدهنن فی غواریر صافیا، و لم یدری یجری علی الرأس صمصعی، مردم روغن را صاف و شسته در شیشه‌ها می‌بینند، اما نمی‌دانند چه بر سر کنجد در آسیاب آمده است.»

نباید از زحمات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که با بزرگواری، بزرگ منشی و علوّ دید که مجالی ریاست خبرگان ایشان متجلّی بود، غفلت کنیم. تشکر اصلی از آنجا شروع می‌شود.

نکته دوم این است که اگرچه از ایشان تقدیر و از آیت‌الله مهدوی‌کنی تشکر می‌کنیم، باید از نبودن جناب آقای هاشمی در جایگاه ریاست خبرگان اظهار تأسف کنیم. همه تشکر کردیم که ایشان واگذار کردند، اما این تشکر باید همراه با تألم و تأسف حداقل نسبی باشد که ایشان در این جایگاه نیستند. اگرچه این سمت‌ها برای این شخصیت‌ها با نفس زکیه و عالیه‌ای که دارند، قابل اهمیت نیست، ولی ما که تابع یک نوع احساسات و عواطف هستیم، هرچند تا مدتی، ناراحت می‌شویم. می‌خواهم شعری بخوانم که شاید زیاد مناسب نباشد، ولی بی‌مناسبت مطلق نیست:

*قبول داریم که آیت‌الله مهدوی‌کنی گوهری از گوهرهای انقلاب هستند، ولی قبول داشته باشیم که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دریاست، اما دریایی نیست که فرو رود و نشست کند

قبول داریم که آیت‌الله مهدوی‌کنی گوهری از گوهرهای انقلاب هستند، ولی قبول داشته باشیم که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دریاست، اما دریایی نیست که فرو رود و نشست کند. دریایی است که همیشه توفنده، جوشنده و خروشنده بوده و هست و انشاءالله باقی خواهد بود.

من فکر می‌کنم ریاست مجلس خبرگان، ریاست مجمع تشخیص مصلحت و ریاست‌های دیگر در مقابل اینکه مشیر، مشار، مشاور و مستشار مقام معظم رهبری هستند، اهمیت چندانی نداشته باشد. این یک مسئله نظام را شکل می‌دهد و استقرار می‌بخشد. بنابراین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همیشه بوده و هست. خود مقام معظم رهبری فرمودند: «هیچ کس برای من هاشمی رفسنجانی نمی‌شود.» نباید این فرمایش را از یاد ببریم. امیدواریم خداوند سایه مقام معظم رهبری و وجود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در کنار رهبری، به عنوان حامی ولایت فقیه و بازو و عضد قوی انقلاب اسلامی حفظ کند. انشاءالله به برکت وجود متبرک این دو بزرگوار انقلاب ما تا آخر انقلاب جهانی امام عصر(عج) مستمر باشد.»

*متن سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی واعظی، نماینده مردم استان زنجان

بسم الله الرحمن الرحیم
 
عرض من به ذات در مورد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیست، در مورد امام صحبت می‌کنم. امام خمینی(ره) خیلی بزرگ بودند و در معرفی امام همین بس- گرچه همه اندازه‌های امام نیست- که نظام جمهوری اسلامی با عرض و طولی که دارد و با اوضاعی که الان در دنیا پیدا شده، نشان می‌دهد امام در زمان خود نمی‌گنجید و فراتر از آن بود. امام یک اتفاق و یک انتخاب- مثل خود آقای هاشمی- نبود، بلکه یک واقعیت بود.
 
این خصیصه واقعیت است که فرقش با سراب و توهم در همین است. امروز می‌بینید که امام هر روز گویاتر و نمایان‌تر و تجلّی‌اش بهتر است. در شخصیت‌های امام همین بس که نظام اسلامی با همه عرض و طولش یک کلمه حرف در دهان مبارک امام بود. یک کلمه حرف امام، جمهوری اسلامی، ایران اسلامی و این همه آثار شد.

آیت‌الله هاشمی، در زمان حیات امام(ره) در نمازجمعه گفت: من و امام خاک پای قنبر، غلام امیرالمؤمنین نمی‌شویم. نوارش موجود است. امروز خبرگان چنین شخصیتی را از دست داد. استخوان شکسته و گرم هستیم و نمی‌دانیم چه شد!»


* متن کامل سخنان آیت‌الله محمد امامی کاشانی، نماینده مردم تهران

بسم لله الرحمن الرحیم
 
یک روز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در یکی از جلسات مجمع تشخیص به من فرمودند: شما آیت‌الله مهدوی‌کنی را می‌بینید؟ من گفتم: ایشان کسالت دارند و بنا دارم که به عیادت ایشان بروم. ایشان فرمودند: حتماً بروید و از قول من بگویید اگر شما داوطلب هستید، من نیستم و من می‌گویم که شما هستید. یعنی خودم هم اعلام می‌کنم. بنده با آیت‌الله مهدوی‌کنی سابقه دوستی ۶۰ ساله دارم، همان‌گونه که با حضرت آیت‌الله هاشمی هم همین سابقه را دارم. ایشان کسالت داشتند و من برای عیادت به منزل ایشان رفتم و این نکته را گفتم. ایشان تعابیری داشتند، نظیر اینکه آقای هاشمی از صاحبان انقلاب هستند.

بنا نداشتم بیایم و همیشه می‌گفتم که قطعاً نمی‌آیم. ولی اخیراً – به تعبیر ایشان- شل شدم و نمی‌دانم چکار کنم. اما اگر ایشان چنین چیزی را بگویند، من احساس شنروزی نمی‌کنم. در ادامه صحبت از کسالت و دکتر شد و از این صحبت‌ها عبور کردیم.

روز دیگری که باز در مجمع تشخیص بودیم، خدمت برادر عزیز جناب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، شرح گفتگوی با آیت‌الله مهدوی را نقل کردم. صحبتی هم با مقام معظم رهبری داشتند که برای من فرمودند که چند شب پیش مطرح شد. مدتی گذشت و جریان به صورت معلق ماند. چند روز بعد که شنیدم آقای مهدوی در بیمارستان بستری شدند، تلفن کردم تا حالشان را بپرسم. در گفتگوی تلفنی این نکته را به ایشان گفتم که خدمت جناب آقای هاشمی عرض کردم.
 
مسائل گذشت تا چند روز پیش آیت‌الله هاشمی به من تلفن کردند که می‌خواهم شما را ببینم. کجا ببینم و چکار کنم؟ من خدمت ایشان در مجمع تشخیص رسیدم. همه مسائل را مطرح کردند و گفتند: صحبت‌های شما با آیت‌الله مهدوی به کجا رسید؟ دوباره همان مطالب را گفتم. ایشان فرمودند: من به اینجا رسیدم که اعلام کنم آیت‌الله مهدوی هستند.
 
من هم گفتم: خیلی خوب است. به شما بگویم که اگر چه ریاست خبرگان مسئله بسیار مقدس و پاکیزه‌ای است، ولی بود و نبودش چیزی به شما اضافه و کم نمی‌کند. به ایشان عرض کردم که به جناب آقای مهدوی هم این تعبیر را گفتم که ریاست خبرگان چیزی بر شما اضافه نمی‌کند و الان هم که نیستید، چیزی از شما کم نکرده است. ولی هر طور که صلاح می‌دانید، عمل کنید.

آیت‌الله هاشمی خیلی تأکید می‌کردند که نباید در جامعه این‌گونه تلقی شود که درون خبرگان اختلاف و تضاد است. البته آیت‌الله مهدوی‌کنی هم روی این مسئله خیلی حساس بودند. هر دوی بزرگوار روی این نکته حساسیت داشتند. به هر حال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فرمودند: من کنار می‌روم تا میدان باز باشد و آیت‌الله مهدوی‌کنی انتخاب شوند.

من همان شب به ایشان زنگ زدم. یعنی وقتی به منزل آمدم، تلفن و احوال پرسی کردم و گفتم: امروز با آیت‌الله هاشمی قرار داشتم و صحبت کردم و ایشان هم قطعاً به اینجا رسیده‌اند. آیت‌الله مهدوی‌کنی فرمودند: اشکال ندارد.

می دانید که آیت‌الله مهدوی‌کنی کسالت دارند که به خاطر سابقه بیماری سیاتیک است و عمل قلب هم کردند. این‌گونه مسائل استرسی برای آدم دارد. ایشان گفت: خیلی خوشحال کردید که تلفن زدید. چون ناراحت بودم. قبول کردم، ولی واقعاً ناراحت بودم.

انشاءالله خداوند متعال این دو برادر بزرگوار و عزیز را که واقعاً از ذخایر انقلاب، اسلام و امید جهان اسلام هستند، حفظ کند. هر مسلمان، مخصوصاً شیعیان و برادران اهل سنت در داخل کشور و علمای شیعه و سنی کشور، از اینکه این‌گونه برخوردها می‌شود، خیلی خوشحال می‌شوند و از اینکه خدای نخواسته تشاقّی باشد، ناراحت هستند.

یکی از دوستان ما مطالبی راجع به تفویض‌ها نقل کردند. واقعاً تفویض‌ها در تاریخ تشیّع زیاد بود. شخصیتی که به شهر، زیارتگاه یا جایی می‌آمد، شخصیت سابق و برجسته گذشته، جای نماز و درسشان را به آن عالم می‌دادند. این رسم در بین علما متداول است. انشاءالله که خداوند متعال این انقلاب را به دست رهبر عزیز ما که واقعاً همان‌گونه که علم بر دوش امام عزیز بود، پرچم را به دوش گرفتند، به دست ایشان، این پرچم به دست مبارک امام عصر(عج) تقدیم شود.»

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
مصلحی در دفترش حاضر شد/سایت های مشائی خبر کذب خود را حذف کردند

شب گذشته سایتهای نزدیک به مشایی در خبری مدعی شدند که رئیس جمهور وزیر اطلاعات را برکنار می کند.

به گزارش جهان سایت دولتیار نوشت: یک منبع آگاه در دولت به نقل از دکتر احمدی نژاد ، رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت جناب آقای مصلحی دیگر وزیر اطلاعات نیست. 

این خبر که بلافاصله مورد استقبال رسانه های ضد انقلاب قرار گرفت، نهایتا دقایقی پیش از خروجی این سایت حذف شد.

در همین رابطه لحظاتی پیش الف نوشت: حجت الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي امروز در دفتر مركزي وزارت اطلاعات حضور يافته و چند سند مهم دولتي را با عنوان وزير امضا كرده است.

همچنين در بدنه و مديران وزارت اطلاعات فضاي سنگين و منفي در مورد برخي اخبار مبني بر بركناري مصلحي و انتقاد به رييس جمهور بوجود آمده است.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
انتقاد ناصر حجازی از دولت احمدی نژاد و طرح حذف یارانه ها

اصر حجازی در مصاحبه با سایت شخصی خود مصاحبه ای تند انجام داده و بی پروا اقدامات اقتصادی دولت را زیر سئوال برده است. - بعد از مبتلا شدن ناصر حجازی به بیماری، روند مناسبی در راستای بهبودی شما می دیدیم اما بیکباره در طی 2-3 ماه اخیر افت و ضعف بدنی واضح و مشخصی را در شما شاهد هستیم ، توضیح می دهید؟ به من می گویند عصبانی نشوم ، مگر بی غیرتم وقتی درد و مشکلات مردم را به چشم می بینم ، با بی تفاوتی از کنار آن بگذرم.آمده اند و یارانه ها را به مردم غالب کرده اند.زندگی مردم بهتر نشده که بدتر هم شده است .خدمت به مردم یعنی فراهم کردن رفاه و آسایش آنها اما متاسفانه شاهد نداری و سختی زندگی مردم هستیم.دولت می گوید چهل هزار تومان در ماه به مردم کمک میکنیم ، مگر مردم گدا هستند ؟ مردم ایران روی گنج خوابیده اند ، نفت، گاز و... دولت حق ندارد به مردم کمک کند،دولت باید کار کند، خدمت کند و زحمت و دسترنج مردم را دودستی تقدیم آنها نماید.چهل هزار تومان در ماه به مردم می دهند و بعد چند برابر آن را از جیب مردم برداشت می کنند و سپس ادعای خدمت به مردم دارند.از دید مسوولین خدمت دولت به مردم یعنی کار کردن مردم برای دولت واینکه مردم کار کنند و پولشان را تقدیم دولت نمایند! .برای من گاز می آمد چهل هزار تومان و حالا می آید یک میلیون تومان .گاز به کشور همسایه با مبلغی بمراتب کمتر از آنچه از جیب مردم برداشت می کنند ، صادر می شود.با دیدن این شرایط نباید عصبانی شوم ؟ نباید حرص بخورم و شرایط جسمانی ام مثل امروز شود.من این حرفها را برای خودم نمی زنم.به هر حال از آنجایی که چهره شناخته شده ای هستم و مردم به من لطف دارند ، زندگی ام می گذرد حتی با اینکه بیماری ام بسیار پر هزینه است با لطف مسوولین بیمارستان کسری، مالک گسترش فولاد تبریز و اندوخته پس اندازم روزگار سپری می شود اما اگر مردم عادی شرایط امروز من را داشتند و با یک بیماری پر هزینه روبرو شوند ، چه باید بکنند؟بروند بمیرند؟من ناصر حجازی هستم ، سرد و گرم روزگار را چشیده ام . عمری از من گذشته است. هیچ ابایی هم ندارم که اگر من را ببرید وبا شلیک 2 تیر به زندگی ام خاتمه دهید. حرفهایم از سر دلسوزیست.کمی مراعات مردم را کنید..مردم را دوست داشته باشید تا آنها هم شما را دوست داشته باشند.مردم معنای خدمت را می دانند و اگر آن را احساس نمایند پا به پای دولت می ایستند و اگر نمی توانید رفاه مردم را فراهم سازید ، بروید .من 4 سال قبل و در اواسط فصل وقتی دیدم اعضای هیات مدیره با دخالتهایشان اجازه نمی دهند تا در تیم مردمی استقلال علیرغم توانایی ام کار کنم و ماندنم فایده ای ندارد بخاطر مردم در حالی که مرا می خواستند ، رفتم تا شاید دیگران بتوانند موفق باشند.مردم ایران قدرشناس هستند.قدر این قدرشناسی را بدانید.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
سایت هوادار دولت مخالفان خود را به افشاگری و نبردخیابانی تهدید کرد

به نظر می رسد که اوضاع از آن چه که هست دارد بدتر می شود به نحوی که هواداران دولت عملا دست به تهدیدهای عملی وهمه جانبه می زنند. سایت دولت یار سایت حامی دولت در واکنشی غیر قانونی  ، آن هم پس از دومین شکایت مجلس از دولت به قوه قضاییه مبنی بر عدم اجرای مصوبه مجلس در باره وزارت ورزش ، اعلام کرده که «  اگر موج تخریب دولت به همین شکل ادامه یابد و اعتراضات به اصطلاح رسانه‌ای به اغتشاشات خیابانی تبدیل شود و لات‌ها و شعبان بی‌مخ‌ها به سمت پاستور حرکت کنند قطعا گروه‌های معاند با ظاهر مشابه در آنها رخنه کرده و طولی نخواهد کشید کشور به عرصه زد‌و‌خورد‌های خونین و بی‌قاعده تبدیل خواهد شد زیرا در آن صورت کسی طرف مقابلش را نخواهد شناخت.»

 

این سایت پیش بینی  کرده که طبق برخی شواهد و قرائن، تحلیل‌های گروه‌های خاص نشان داده که دولت در سال جاری با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه شده و قطعا اعتراضات مردمی کشور را فرا خواهد گرفت بر همین مبنا موج نوشتن توبه‌نامه از بی‌مقدارهای عرصه وبلاگ‌نویسی تا موسسات و گروه‌های به اصطلاح پشتیبان دولت شروع شده و از همین الان حساب کار خود را از دولت جدا می‌کنند و بدتر از همه اینکه به نظر می‌رسد گروه‌های فوق‌الذکر تصمیم گرفته‌اند پتانسیل اعتراضی احتمالی را به بهانه مقابله با ماسونیزم و حجتیه‌ای‌ها بسیج کرده و با این حربه دولت را در صورت لزوم به سقوط بکشانند!» این سایت حتی پا را از این فراتر گذاشته و نظام جمهوری اسلامی را تهدید  کرده است. نویسنده این سایت اعلام می کند که :«  این یک اخطار نیست! به عنوان برادرانی که حالا در نظر شما از فتنه سبز هم خطرناک‌تر شده‌ایم به شما نصیحت می‌کنیم خود را به ورطه نابودی گروه‌های معاند قبلی نیندازید. کاری نکنید دکتر مهر را از دهان بردارد که اگر چنین شود با مردم خشمگینی طرف خواهید بود که فتنه شما را در نیمی از روز جمع خواهند کرد. اگر مردم عمق فساد و جنایات برخی‌ها را بدانند مطمئن باشید کاخ‌های شما را یکی بعد از دیگری فرو خواهند ریخت.»

 ناظران سیاسی ، مواضع  سایت دولت یاررا راجع به سخنان اخیر محمدرضا باهنر می دانند که اعلام کرده بود تلاش می کنیم به استیضاح و عدم کفایت احمدی نژاد نرسیم. محمدرضا باهنر در پاسخ به سوال دیگری، مبنی براین که اگر دولت به تذکرات  مجلس بی اعتنا شود مجلس چه اقداماتی را انجام خواهد داد؟، تاکید کردبوده که :«  من در این مورد مثالی زدم که بار دیگر تکرار می‌کنم این کار مانند طلاق به عنوان مکروه‌ترین حلال خداوند است که تلاش می‌شود رخ ندهد در این مورد نیز ما تلاش می‌کنیم که از همه ابزار نظارتی بهره بگیریم و به استیضاح و عدم کفایت از رئیس‌جمهوری نرسیم کما اینکه در نامه‌ای اعلام کردیم که هرگونه دخل و تصرفی در بودجه غیر قانونی بوده و قابل پیگرد است.»  برخی نیز معتقدند که سخنان  مصطفی پور محمدی، اولین وزیر کشور کابینه احمدی نژاد و رئیس سازمان بازرسی کل کشور، روز گذشته در تائید نظر مجلس و "باهنر" منجر به واکنش هایی چنین شتابزده از سوی سایت دولت یار شده است.

 

حجت الاسلام پورمحمدی اعلام کرده بود که « پس از تصویب قانون در مجلس و تائید آن در شورای نگهبان، "نمی توان به عناوینی چون به صلاح نیست و یا درست نیست، تشکیل وزارتخانه ورزش را به تاخیر انداخت. مهلت قانونی تشکیل وزارت ورزش و جوانان گذشته و تصرفات قانونی و عزل و نصب ها خارج از مهلت قانونی، اشکال شرعی و قانونی دارد»


با این همه به نظر می رسد هواداران ریاست جمهوری در سایت دولت یار کماکان نه تنها از جنگ روانی رسانه ای خود نکاسته اند که به آن شدتی بیش از گذشته داده اند.  سایت دولت یار در اقدامی دیگر که هنوز صحت و سقم آن روشن نیست به نقل از ریاست جمهوری تاکید می کند که « مصلحی دیگر وزیر نیست.»

 

 سایت جهان به نقل از سایت دولت یار نوشت: « شب گذشته یکی از سایت‌های متصل به دولت در خبری مدعی شد که رئیس‌جمهور وزیر اطلاعات را برکنار می‌کند. یک منبع آگاه در دولت به نقل از دکتر احمدی‌نژاد‌، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران گفت جناب آقای مصلحی دیگر وزیر اطلاعات نیست. » این سایت در ادامه می افزاید: « بنا بر این گزارش احمدی‌نژاد ساعتی پیش(شب گذشته) با اشاره به جلسه‌ای که در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته‌اند و دلایل خود را در خصوص پذیرش استعفای جناب آقای مصلحی، وزیر محترم اطلاعات بیان کرده‌اند اعلام داشت ایشان دیگر وزیر اطلاعات نیست و در جلسه فردای هیأت دولت نیز حضور نخواهد داشت. بر این اساس رئیس‌جمهور هم اکنون شخصا سرپرستی وزارت اطلاعات را بر عهده دارد.» این درحالی است که پیش از این جوانفکر در وبلاگ خود و سپس در ایرنا منکر ابقای مصلحی از سوی رهبر معظم انقلاب شده بود.

 

گفت و گوی صفارهرندی با سایت جهان نیوز که درآن  از « نامه رهبری به احمدی‌نژاد» خبر داده این انتظار را ایجاد می کرد که بتواند به مناقشات رسانه ای پایان بدهد. ولی  ظاهرا سخنان هرندی نیز هنوز برای دولت و هواداران او قانع کننده نیست. صفار هرندی در گفت وگو با جهان نیوز با بیان اینکه حجت الاسلام مصلحی از صبح امروز در دفترشان حضور یافته اند، گفته بود که «  به نظر من صراحت کلام رهبری در عدم برکناری حجت الاسلام مصلحی چه در گذشته و چه در مورد اخیر به هیچ وجه قابل حمل به توجیهاتی نظیر "مولوی و ارشادی" نیست زیرا بنده اطلاع دارم که نامه معظم له به رئیس‌جمهور رسیده است.»

 

شاید در پشت همه ایستادگی هواداران دولت ، به ویژه در بخش رسانه ای ، هدفی نهفته باشد که جوان آنلاین به آن اشاره می کند. به نوشته جوان ‌آنلاین به نقل از روزنامه جوان  «جریان انحرافی اصولگرایان قصد دارد با نفوذ به دستگاه‌های امنیتی برخی اهداف خود را تامین کند، و تلاش می‌کند “با بهره‌برداری خاص و خروج برخی اسناد و مدارک ویژه مقاصد خود را تامین و از عنصر اطلاعات به عنوان اهرمی برای ترغیب و تهدید برخی از جریان‌ها و چهره‌های سیاسی و پیشبرد اهداف سود بجوید.»

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
کواکبیان: کشورهای مقتدر هر 4 ماه یکبار وزیر اطلاعات عوض نمی​کنند/آل سعود پررو شده!

مصطفی کواکبیان تنها نماینده اقلیت مجلس بود که نسبت به وضعیت وزارت اطلاعات از تریبن علنی مجلس تذکر شفاهی داد.


به گزارش خبرآنلاین، او که روز گذشته نیز تذکری مکتوب به رئیس​جمهور داده بود، امروز در صحن علنی مجلس با بیان اینکه شکستن اقتدار وزارت اطلاعات به نفع کشور نیست، گفت: در شرایط فعلی منطقه، اعلام استعفای وزیر اطلاعات و پذیرش آن از سوی رئیس​جمهور به مصلحت نبود.

وی افزود: این تصمیمات شتابزده و ترجیح منافع شخصی به منافع نظام در شان دولت جمهوری اسلامی ایران نیست.

نماینده سمنان با اشاره به اینکه در خصوص انتساب چهار وزیر اطلاعات، امورخارجه، دفاع و ارشاد باید با مقام معظم رهبری هماهنگی شود، ادامه داد: اینبار نیز در مورد وزیر اطلاعات باید با رهبری انقلاب مشورت میشد و بعد نسبت به هر جابه​جایی​ای اقدام می​شد.

وی با بیان اینکه در کشورهای مقتدر، هر چهار ماه وزیر اطلاعات عوض نمی​شود، افزود: ما می​خواهیم قانونی تصویب کنیم که در وزارت اطلاعات، کارکنان با 35 سال سابقه کار باز نشسته نشوند، پس چطور دولت یکباره تصمیم به عزل وزیر می​گیرد.

کواکبیان با تاکید بر اینکه الان بحث اصلاح​طلبی واصولگرایی نیست، گفت: چرا سایت​های حامی دولت چنین مشی​ای را در پیش گرفته و به جای تبعیت از فرمان رهبری انقلاب، قیصریه را به آش می​کشند؟

عضو فراکسیون اقلیت یادآور شد: به گفته مقام معظم رهبری، نباید این مسائل رسانه​ای شود. اما عجیب است که چنین اتفاقی از سوی دولت می​افتد!

وی در بخش دیگری از این تذکر به انفعال دستگاه دیپلماسی در مورد تحولات منطقه انتقاد کرد و گفت: با سکوت دستگاه دیپلماسی ما آل سعود پررو شده است. عربستان نه تنها به دلیل دخالت در امور بحرین، شرمسار نیست که تهدید به بازگرداندن نمایندگانش از ایران  هم می​کند.

کواکبیان افزود: به نظرم در مورد سفر عمره هم مسئولین نظام باید تصمیمی بگیرند تا این عربستانی​ها اینقدر پررو نشوند!

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
اعلام وصول شکایت دفتر رئیس‌جمهوری از یکی از مداحان معروف/ بازداشت مجدد سعید تاجیک

توزیع بدون مجوز و نشر اکاذیب اتهام سازندگان مستند "ظهور نزدیک است"، پیگیری کشف منبع مالی توزیع سی دی، اعلام وصول شکایت دفتر رئیس‌جمهوری از یکی از مداحان معروف، رسیدگی به پرونده سی‌دی منتسب به هنرمندان سینما در یک پارتی شبانه در دادسرای فرهنگ و رسانه و ... مهمترین موضوعات خبری مطرح شده از سوی دادستان تهران بود. 

عباس جعفری دولت آبادی صبح چهارشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه 6 خارک در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت پرونده متهمان توزیع سی دی سوی ظهور، گفت: در همان روزهای ابتدایی توجه دادستان به این سی دی جلب شد ولی وقتی اعتراض علما به محتویات این مستند مطرح شد به خصوص در بحث تطبیق مصادیق و تعیین وقت ظهور دادستان برای مبارزه با نشر اکاذیب وارد شد.

وی افزود: به نظر می‌رسد تهیه کنندگان این سی دی فکر نمی‌کردند با چنین واکنشی گسترده از سوی علما مواجه شوند. البته حرف‌هایی که در این مستند اسناد آن ضعیف است جای سئوال دارد زیرا سالیان سال است که بحث ظهور در کشور عملی بوده و مردم به تنها ناجی بشر امیدوارند و این وظیفه دادستان است که برای مبارزه با اکاذیب وارد شود.

توزیع بدون مجوز و نشر اکاذیب اتهام سازندگان مستند ظهور نزدیک است

دادستان تهران با بیان اینکه در این پرونده دو اتهام اعم از توزیع بدون مجوز سی دی و نشر اکاذیب مطرح است، گفت: یکی از عوامل سی دی بازداشت و در مورد سایر متهمان پرونده در حال تحقیق و بررسی است به نظر دادستانی این سی‌‌دی ‌فراتر از چیزی است که مطرح شده و هزینه‌های مالی در دست بررسی است. البته از رسانه‌ها هم انتظار دارم اخبار صحیح را منتشر کنند.

پیگیری برای کشف منبع مالی توزیع سی دی ظهور نزدیک است

وی افزود: بازداشت این فرد روند قضایی را طی کرده ولی در حال بررسی هستیم تا ببینیم در این پرونده چه گروه‌هایی حضور داشته و از کجا منابع مالی تامین می‌شده است. آقایان اعلام کرده‌اند که در توزیع این سی دی 7 میلیون تومان هزینه شده در حالیکه گزارش‌ها مبنی بر توزیع 2 میلیون سی دی و هزینه‌ها بیشتر از این حد است.

بازداشت مجدد سعید تاجیک

دادستان پایتخت در مورد آخرین وضعیت پرونده سعید تاجیک (شخص فحاش به فائذه هاشمی) گفت: این شخص قبل از عید بازداشت شد و در ملاقاتی که خودم با او داشتم اظهار ندامت کرد و اعلام کرد که با توجه به اظهارات مقام معظم رهبری از اقدام خود پشیمان شده و اظهار ندامتش موجب شد تا وی را آزاد کنیم.

وی افزود: جای تعجب دارد که پس از آزادی باز هم حرف‌هایی را تکرار کرده است و باز هم اهانت کرده است برای همین دوباره این شخص بازداشت شد. در مورد شخصی که از صحنه فحاشی فیلم گرفته بود هم باید بگویم این فرد قبل از عید بازداشت شده و هنوز آزاد نشده است و کار تحقیقاتی همچنان ادامه دارد.

دولت‌آبادی گفت: دادستانی در مورد هر‌گونه هتک حرمت به افراد وارد می‌شود ولی ممکن است کمی با تاخیر باشد مانند سی‌دی به سوی ظهور که یک ماه کار برد.

اعلام وصول شکایت دفتر رئیس‌جموری از یکی از مداحان معروف

دادستان تهران در مورد شکایت دفتر رئیس‌جمهوری از یکی از مداحان معروف تهران گفت: این شکایت اعلام وصول شده و هم اکنون به بازپرس پرونده برای اقدامات بعدی ارجاع شده است.

آخرین وضعیت پرونده‌های آلودگی هوای تهران و ببرهای باغ وحش

وی در مورد آخرین وضعیت پرونده‌های آلودگی هوای تهران و ببرهای باغ وحش گفت: در این دو مورد خبر جدیدی ندارم ولی آنچه مسلم است بحث غزال‌های عربی در میان آمده که از محیط زیست می‌خواهم در موارد زیست محیطی فعال‌تر باشد.

دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده بیمه گفت: این پرونده قبل از سال ارجاع شد که یکی از متهمان به رقم‌های سازمان بازرسی ایراد گرفت و اعلام کارشناس کرد که بر اساس قانون هزینه کارشناس با متهم است که پس از تکمیل پرونده دوباره پرونده به جریان می‌افتد.

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به این پرسش که پرونده سرقت مجسمه‌های تهران به کجا رسید، گفت: متاسفانه هنوز گزارش قانع کننده‌ای از سوی پلیس در مورد سرقت مجسمه‌های تهران به دادستانی ارجاع نشده و در این پرونده باید پلیس پاسخ‌گو باشد ولی در مورد سرقت یادمان 9 دی در مقابل دانشگاه تهران به نتایجی رسیده‌ایم و سرنخ‌هایی پیدا شده است که به زودی اعلام می‌شود.

دستگیری 15 نفر از ضاربان دکتر عباسی و دکتر شهریاری

وی در مورد آخرین وضعیت پرونده ضاربان دکتر عباسی و دکتر شهریاری گفت: جز یک مورد که در تلویزیون هم مصاحبه کرد مورد جدیدی شناسایی نشده اما افرادی که در حوزه این پرونده زیر نظر شبکه‌های جاسوسی اسرائیل فعالیت می‌کردند 15 نفر بودند که شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان تهران در پاسخ به این پرسش که در برخی از رسانه‌ها اعلام شده عده‌ای از هنرمندان سینما در یک پارتی شبانه دستگیر شده‌اند، گفت: چنین خبری را نشنیده‌ام ولی جدیدا یک سی‌دی در تهران پخش شده که در آن فیلم بازیگران خوشنامی بوده‌اند که بر اساس گزارش پلیس پرونده این سی دی در دادسرای فرهنگ و رسانه در حال پیگیری است.

دولت‌آبادی در مورد اتفاقات اخیر زندانیان رجایی‌شهر و نخوردن غذا به مدت چند روز گفت: این اخبار صحت ندارد زیرا قضات همیشه سرکشی می‌کنند و اعتصاب غذایی وجود نداشته است.

شکایت مجمع تشخیص مصلحت از شهرداری تهران

وی از پرونده‌ای خبر داد که در آن شهرداری نیمه‌شب به یکی از املاک مجمع تشخیص مصلحت نظام حمله‌ور شده و دیوار آن را تخریب کرده و درختان را قطع کرده است تا آن را تصاحب کند که بر اساس گزارش، مجمع تشخیص از اقدام شهرداری شکایت کرده و پرونده در دادسرای ناحیه 7 در حال پیگیری است که یکی از عوامل از سوی یکی از عوامل شهرداری به دادسرا احضار شده‌اند.

دادستان تهران خطاب به مسئولان شهری گفت: مسئولان شهری نباید اجازه دهند در تهران جرمی رخ دهد و مردم نباید شاهد آن باشند که صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوند دیواری شکسته و درختانی قطع شده است.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
رياست‌جمهوري تكذيب كرد

عضو هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس گفت: نمايندگان مجلس مذاكراتي با مسئولان ارشد نهاد رياست جمهوري داشتند كه آنها مطالب منتشر شده در برخي سايتها مبني بر اينكه رئيس جمهور اعلام كرده است كه مصلحي ديگر وزير اطلاعات نيست را تكذيب كردند.

ولي اسماعيلي نماينده مردم گرمي و عضو هيئت رئيسه فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با فارس، با اشاره به تهيه نامه‌اي از سوي نمايندگان مجلس خطاب به رئيس جمهور در رابطه با ابقاي حجت الاسلام مصلحي در وزارت اطلاعات گفت: اين نامه حدودا بيش از 180 امضا دارد و هنوز معلوم نيست كه در صحن قرائت شود يا نه.

وي افزود:‌ در همين رابطه برخي نمايندگان مجلس در صحن علني مذاكراتي با مسئولان ارشد نهاد رياست جمهوري داشتند كه آنها شفاها مطالب منتشر شده در برخي سايتها مبني بر اينكه رئيس جمهور اعلام كرده است كه مصلحي ديگر وزير اطلاعات نيست را تكذيب كردند.

عضو فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس تصريح كرد: به دليل اينكه قرار شد كه ما اطمينان پيدا كنيم كه آيا نظر مسئولان دولتي در رابطه با موضوع بركناري وزير اطلاعات همان نظري است كه در سايتها منتشر شده يا نه لذا صبر كرديم تا از اين مسئله اطمينان پيدا كنيم و بعد در مورد نامه تصميم گيري كنيم. اگر نظر منتشر شده در سايتها همان نظر دولت باشد نامه نمايندگان منتشر خواهد شد.

اسماعيلي ادامه داد: اگر مشخص شود كه نظر دولت همسو با آنچه كه در سايتها منتشر شده نيست ديگر نيازي هم به انتشار نامه نخواهد بود و آن سايت بايد در اين زمينه پاسخگو باشد.

وي خاطرنشان كرد: در عين حال امروز نيز خبرهاي خوشي براي فروكش كردن جنجال‌هاي اخير درباره وزارت اطلاعات از سوي رهبر معظم انقلاب و دولت منتشر خواهد شد.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
هشدار سایت حامی دولت: اگر شعبان بی‌مخ‌ها به سمت پاستور حرکت کنند، کشور به عرصه زد‌و‌خورد‌های خونین ت

سایت دولت یار، سایت نزدیک به دولت نوشت: 

اگر تا دیروز ترور فیزیکی به عنوان طرح اصلی برای از میان برداشتن مخالفان در دستور کار دولت‌ها و گروه‌های تروریست قرار می گرفت امروز نوع جدیدی از این جنایت به وجود آمده و آن ترور شخصیت در عرصه افکار عمومی است. ترور فیزیکال یک فرد یا گروه دارای هزینه‌هایی است که بی‌شک افراد تروریست از آن واهمه دارند اما ترور افکار و عقاید همان نتیجه را محقق می‌کند بدون اینکه آثار سوء عینی و آنی داشته باشد. 

سال‌ها پیش بود که حلقه کیان با حمله به اسلام و همه زیرساخت‌های آن، اهداف پلید خود را دنبال می کردند و حالا حلقه‌های دیگری جای خالی آن‌ها را پر کرده‌اند. شاید درک این موضوع برای بسیاری سخت و ناگوار باشد اما هماهنگی غیرقابل انکار حلقه مزبور با تروریست‌های لجنی و آدم‌کش‌های منافق جای شکی نمی‌گذارد فتنه آمده است!

در این باب چند موضوع مهم قابل ذکر است.

اول-گروه‌های خاص که از باج ندادن دولت به شدت عصبی هستند به این باور رسیده‌اند که اگر احمدی‌نژاد به هر شکل ادامه پیدا کند باید از هم اکنون چمدان‌ها را بسته و به فکر رفتن باشند لذا در چند جبهه با دولت وارد درگیری شده‌اند به طور مثال صدا و سیما تصاویر استقبال باشکوه مردمی از دکتر احمدی‌نژاد را در دو سفر اخیر سانسور می‌کند. دولت به اتهامات مالی و همکاری با مفسدان اقتصادی متهم می‌شود و در نهایت با دامن زدن به احساسات پاک بچه‌های حزب‌اللهی آنها را در مقابل دولت قرار می‌دهند.

دوم-طبق برخی شواهد و قرائن تحلیل‌های گروه‌های خاص نشان داده که دولت در سال جاری با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه شده و قطعا اعتراضات مردمی کشور را فرا خواهد گرفت بر همین مبنا موج نوشتن توبه‌نامه از بی‌مقدارهای عرصه وبلاگ‌نویسی تا موسسات و گروه‌های به اصطلاح پشتیبان دولت شروع شده و از همین الان حساب کار خود را از دولت جدا می‌کنند و بدتر از همه اینکه به نظر می‌رسد گروه‌های فوق‌الذکر تصمیم گرفته‌اند پتانسیل اعتراضی احتمالی را به بهانه مقابله با ماسونیزم و حجتیه‌ای‌ها بسیج کرده و با این حربه دولت را در صورت لزوم به سقوط بکشانند! 

و جالب اینکه بدانید مستند خودجوش ظهور بسیار نزدیک است فارغ از همه تحلیل‌ها توانست این طرح شوم را به شدت به چالش بکشد و آن را به تاخیر بیندازد اما موضوع استعفای وزیر محترم اطلاعات و موج رسانه‌ای پس از آن خوراک لازم را برای شدت بخشیدن به این موضوع تهیه کند.

این سایت در ادامه یادداشت تهدیدآمیز خود آورده است:

با همین تحلیل باید دانست اگر موج تخریب دولت به همین شکل ادامه یابد و اعتراضات به اصطلاح رسانه‌ای به اغتشاشات خیابانی تبدیل شود و لات‌ها و شعبان بی‌مخ‌ها به سمت پاستور حرکت کنند قطعا گروه‌های معاند با ظاهر مشابه در آنها رخنه کرده و طولی نخواهد کشید کشور به عرصه زد‌و‌خورد‌های خونین و بی‌قاعده تبدیل خواهد شد زیرا در آن صورت کسی طرف مقابلش را نخواهد شناخت!

و چهارم-این یک اخطار نیست! به عنوان برادرانی که حالا در نظر شما از فتنه سبز هم خطرناک‌تر شده‌ایم به شما نصیحت می‌کنیم خود را به ورطه نابودی گروه‌های معاند قبلی نیندازید. کاری نکنید دکتر مهر را از دهان بردارد که اگر چنین شود با مردم خشمگینی طرف خواهید بود که فتنه شما را در نیمی از روز جمع خواهند کرد. اگر مردم عمق فساد و جنایات برخی‌ها را بدانند مطمئن باشید کاخ‌های شما را یکی بعد از دیگری فرو خواهند ریخت.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
خودروي اهدايي ايران به سعد حريري تحويل دفتر نخست‌وزيري لبنان شد

خودروي اهدايي ايران به حريري، تحويل دفتر نخست‌وزيري لبنان شد.

به گزارش ايسنا، يك منبع آگاه در سفارت جمهوري اسلامي ايران در پاسخ به سوالي پيرامون آخرين وضعيت خودروي اهدايي جمهوري اسلامي ايران به سعد الحريري، نخست‌وزير دولت قبلي لبنان اعلام كرد: اتومبيل سمند سورن توليد صد درصد ايراني شركت ايران خودرو، پس از طي كليه مراحل اداري، قانوني و گمركي در ايران و لبنان، چند روز قبل تحويل دفتر نخست‌وزيري لبنان شد.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
سفیر عربستان را اخراج کنید!

هفته گذشته سفیر عربستان در مصر، ایران را تهدید به حمله نظامی کرد و این در حالی است که هم اکنون مردم مظلوم و بی پناه بحرین حتی در منازلشان دیگر از دستان شیطانی آل سعود در امان نیستند! بسیاری از مساجد خراب شده است و به عزاداری فاطمیه شیعیان بحرین حمله می شود. اما به جای اینکه مسئولین سیاست خارجه کشورمان با زبانی تند و طلبکارانه با مقام های سعودی صحبت کنند و از حقوق مردم مظلوم بحرین دفاع کنند اما سعودی ها زبانشان درازتر شده است.

در حالی که در چند هفته اخیر به دلیل موضع انفعالی مسئولین سازمان حج و زیارت و سیاست خارجه ، مقام های عربستانی برای صدور روادید به زائرین ایرانی تعلل کرده و بسیاری از پرواز ها را لغو کرده اند، تركي بن محمد بن سعود، قائم مقام وزارت امور خارجه عربستان سعودي، تهدید به خروج دیپلمات های خود از ایران کرده است!

جای شگفت است، دولت آل سعود که دارای سابقه کشتار حجاج ایرانی در حج است و دستانش به خون مسلمانان لبنان و غزه و امروز هم بحرین اغشته است باید ما را تهدید کند به قطع روابط دیپلماتیک؟ اگر کشوری هم در این زمینه مدعی باشد و بخواهد اعلام جرم کند جمهوری اسلامی است؟

چرا مسئولین سیاست خارجه در قبال این هتاکی ها سکوت کرده اند؟ ما هستیم که مدعی هستیم. ما باید عربستان را تحت فشار قرار بدهیم نه آل سعود قاتل! رفتار سعودی نشان داده است که باید گزینه اخراج سفیر عربستان روی میز وزارت خارجه برود.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
دولت از "توهین‌کنندگان به احمدی‌نژاد" شکایت می‌کند

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری از پیگیری‌های قضایی دولت درباره پرونده‌های "توهین، افترا و نشر اکاذیب" علیه احمدی‌نژاد و دیگر مسئولان اجرایی خبر داد.

به گزارش آفتاب، بداغی امروز ۳۰ فروردین، در گفت‌و‌گو با ایرنا، با اشاره به مطالب مطرح شده توسط گروهی از رسانه‌ها و اشخاص علیه دولت، گفت که توهین به مسئولان اجرایی و حتی "کارکنان وزارتخانه‌ها در حال انجام وظیفه" جرم است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نمایندگان مجلس به واسطه مصونیت پارلمانی می‌توانند "افشاگری" کنند، گفت: مصونیت پارلمانی کلمه‌ای است که در قانون اساسی ایران نیامده و نظریه شورای نگهبان نیز دایر بر این است. 

وی در ادامه سخنان خود، در توضیح راجع به اینکه آیا معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری می‌تواند در دفاع از مقامات دولتی شکایت کند یا خیر، تصریح کرد: در جرایم عمومی نیاز به شکایت شاکی خصوصی نیست. 

فاطمه بداغی در پاسخ به سوال دیگری در مورد احتمال شکایت از کسانی که سابقه موافقت با دولت دارند، تاکید کرد که افراد در برابر قانون مساوی هستند. 

به گزارش آفتاب، آیت‌الله مصباح‌یزدی، امام جمعه مشهد، منصور ارضی و سعید حدادیان از جمله افرادی بوده‌اند که در هفته‌‌‌های اخیر اظهارات تندی درباره‌ی مشایی داشته‌‌اند.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
آیت الله جوادی آملی: با دین سیاسیت بازی نکنیم

به گزارش مهر، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیروز در دیدار جمعی از دانش پژوهان جامعه المصطفی العالمیه، خطاب به حاضران گفت: شما در عین حال که سیاسی هستید، سیاسی کاری نکنید، وگرنه اولین آسیب به دین و قرآن وارد می‌شود. اگر ما اینها را با هم مخلوط نمی‌کردیم، قرآن را آتش نمی‌زدند و مسجد را تخریب نمی‌کردند. 

این مرجع تقلید با اشاره به عمل ناپسند تخریب مساجد در بحرین، خاطرنشان کرد: ما باید طوری رفتار کنیم که کارهای سیاسی به کارهای دینی و مسجد آسیب نرساند. ما چگونه با جهان رابطه داشته باشیم که مسجد ما آسیب نبیند؛ البته اگر این مساجد توسط بیگانه‌ای که به کسی رحم نمی‌کند تخریب شود، مستثنی است، اما ما بهانه به دست کسی ندهیم و با دین سیاست بازی نکنیم. 

آیت‌الله جوادی آملی افزود: دین – همان راهی را که شهید مدرس و امام خمینی(ره) رفتند- عین سیاست ماست، ولی بازی کردن با دین چنین خطرهایی هم دارد. 

وی از طلاب جامعه المصطفی العالمیه به عنوان سفیران هدایت و تبلیغ یاد کرد و افزود: این عزیزان نیازهای جامعه خود را به حوزه، منتقل و پاسخ خود را از حوزه علمیه دریافت می‌کنند و به کشورهای خودشان می‌رسانند. 

آیت الله جوادی آملی در ادامه افزود: آن دینی که به ما گفت که باید عالم شوید، به ما گفت چه چیزی و برای چه هدفی بخوانیم. اینچنین نیست که بفرماید “اطْلُبُوا الْعِلْمَ وَ لَوْ بِالصِّین” یا بفرماید “طَـلَبُ الْعِلْمِ فَریضة” و نگوید چه چیزی بخوانیم. 


آیت‌الله جوادی‌آملی تاکید کرد: نه با یکی از این سه رشته می‌توان حوزه‌ها را اداره کرد و نه می‌توان نیازهای حوزه‌هایی که چشم انتظارشان به حوزه‌های دیگر دوخته شده است را تامین کرد. 


آیت‌الله جوادی‌‌آملی با بیان اینکه باید حریت را بدانیم و بفهمیم و به جهان عرضه کنیم، گفت: این حریت که از قداست برخوردار است با ولنگاری فرق می‌کند. 

وی در همین زمینه اظهار داشت: باید معنای حریت جهانی و حریت در دنیا را درک کنیم تا دیپلماسی ما بین‌المللی باشد. 

این مفسر قرآن کریم، حوزه را دارای نظام مستقل دانست و تصریح کرد: چون حوزه‌ها مستقل هستند و در عین حال معاون نظام نیز می‌باشند، لذا روابط بین‌الملل حوزه هم باید مستقل و معاون دیپلماسی نظام باشد. 

آیت‌الله جوادی‌آملی خاطرنشان کرد: حوزه، معاون و دستیار نظام است و نیازهای نظام را رفع می‌کند. 

وی در تشریح بیشتر این موضوع، افزود: نظام به فضلای قضایی، ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان ولی فقیه و… نیاز دارد و حوزه، این افراد را تربیت می‌کند. 

این مرجع تقلید افزود: حوزه در تمام جهت در حال ارائه خدمات به نظام است و در روابط بین‌المللی هم باید در عین حال که با بخش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ارتباط دارد، این پیوند را حوزوی تنظیم می‌کند نه سیاسی؛ یعنی این چنین نیست که اگر رابطه ما با یک کشوری بهم خورد، رابطه علمی ما هم به هم بخورد. 

آیت‌الله جوادی‌آملی توصیه کرد: بگذارید حوزه استقلالش را حفظ کند، در عین حال همه نیازهای نظام را تامین می‌کند؛ چون نظام، جان ماست و باید حفظش کنیم، اما او به ما وابسته است نه ما به او. اگر ادراک کردیم که نظام به ما وابسته است باید تمام نیازهای نظام را برآورده کنیم و الان هم این نیازها را برآورده می‌کنیم. 

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
علی لاریجانی به دلیل عدم تشکیل وزارت ورزش، از قوه مجریه به دستگاه قضا شکایت کرد

معاون اول قوه قضاییه از شکایت رئیس​مجلس مبنی بر عدم اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان توسط دولت، خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در گفت‌وگو با ایسنا، توفیق طرح تحول اقتصادی را حاصل تلاش شبانه‌روزی دولت خدمتگزار دانست و تصریح کرد: همکاری قوای سه‌گانه در ایفای رسالت خدمت‌رسانی و پرهیز از حاشیه‌ها موجب دلگرمی مردم و آرامش فضای سیاسی کشور می‌شود.

وی افزود: فرایند اجرایی کشور باید حول محور قانون حرکت کند و همه دولتمردان و مسئولان موظفند به اجرای قانون پایبند باشند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه «تخلف و نقض قوانین از هیچ مقامی پذیرفته نیست»، تاکید کرد: نامه ارسالی از سوی رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان توسط دولت، با جدیت رسیدگی خواهد شد و در این راستا پرونده آن به واحدهای قضایی مربوطه ارجاع شده است.

رییسی ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور موظف است این موضوع را در حوزه وظایف نظارتی بررسی و نتیجه را سریعا اعلام کند.

وی با بیان اینکه «تصمیماتی که منجر به عدم اجرای قانون مزبور شده قابل بررسی و پیگیری قانونی است»، خاطرنشان کرد: اخیرا گزارشاتی از طریق کمیسیون اصل نود نیز در مورد تخلفات دستگاه‌ها به قوه قضاییه واصل شده که این گزارشات به دقت رسیدگی خواهد شد

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
مجلس تکلیف درآمدهای نفتی را روشن کرد

از این پس کلیه درآمدهای نفتی باید به خزانه​داری کل کشور واریز شود. حتی آن بخش که شرکت نفت متعلق به خود می​داند.

نمایندگان مجلس با اصلاح ماده 14 قانون نفت و گاز تاکید کردند که «کلیه درآمدهای حاصل از فروش نفت خام، گاز طبیعی و میعانات گازی پس از کسر پرداخت‌های بیع متقابل که به طور مستقیم به خزانه‌داری کل کشور نزد بانک مرکزی واریز می‌شود.»

البته مصوب شد که درصدهای مقرر در مواد (5) و (6) این قانون، طبق قوانین و مقررات مربوطه برداشت و پرداخت می‌گردد. یعنی سهم شرکت نفت هم ابتدا باید به خزانه​داری واریز شده و بعد دوباره عودت داده شود.

به همین منظور در تبصره 1 این ماده تاکید شد: درآمد حاصل از میعانات گازی تولیدی پس از واریز به حساب بانک مرکزی و کسر کسورات قانونی مربوط، با اعلام خزانه‌داری کل کشور به‌طور کامل بابت علی‌الحساب سهم مذکور در ماده (5) در اختیار وزارت نفت از طریق شرکت‌های اصلی تابعه آن قرار می‌گیرد.

در تبصره 2 هم آمده بود: درآمد حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی مازاد بر قیمت‌های مندرج در قوانین بودجه سالانه کل کشور پس از کسر کسورات قانونی به حساب ذخیره ارزی نزد بانک مرکزی واریز می‌گردد تا براساس قوانین موضوعه هزینه شود.

مهمتر اینکه وزارت نفت موظف شد، یک نسخه از قراردادهای منعقده مربوط به صادرات گاز طبیعی و گاز طبیعی مایع‌شده و قراردادهای اکتشاف و توسعه در میادین نفتی که متضمن تعهدات بیش از پنج سال است را به صورت محرمانه به مجلس شورای اسلامی تسلیم نماید.

گفتنی است پس از پایان تصویب این طرح، رئیس​مجلس از تلاش​های نمایندگان بویژه اعضای کمیسیون انرژی، کمیته ویژه بررسی این طرح، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی و مرکز پژوهش​های مجلس تقدیر و تشکر کرد.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
از اهانت به هاشمی تا فحاشی به احمدی نژاد

توهین ، عملی غیر انسانی است که از هر کس سر بزند محکوم است و قانون نیز به همین دلیل مبرهن عقلی ، آن را جرم دانسته و برای توهین کننده مجازات تعیین کرده است.

اصل بر این است کسی که مورد توهین واقع می شود ، اگر شکایت کند ، دادگاه وارد رسیدگی می شود اما در خصوص برخی مقامات و مسوولان ، رسیدگی قضایی منوط به شکایت فردی نیست و صرف تحقق توهین ، برای ورود دستگاه قضایی کفایت می کند.

هم از این روست که وقتی هاشمی رفسنجانی مورد توهین عده ای فحاش قرار می گیرد ، انتظار است که دستگاه قضا وارد عمل شود و طبق قانون با توهین کنندگان برخورد نماید و هم وقتی محمود احمدی نژاد مورد اهانت های غیراخلاقی قرار می گیرد.

این که به جانبداری هاشمی ، خواهان مجازات توهین کنندگان به او شویم و در برابر توهین به احمدی نژاد سکوت کنیم یا بر عکس از توهین به هاشمی لذت ببریم و اهانت به رئیس جمهور را برنتابیم ، عین بی عدالتی و سیاسی کاری است.
گرایش های سیاسی و جناحی به جای خود محفوظ ولی در یک جامعه اخلاق گرا ، وقتی پای نقض اصول اخلاقی به میان می آید ، نباید به افراد نگریست و موضع گیری کرد بلکه باید به کار نگاه کرد و اگر خلاف اخلاق بود - مانند توهین - آن را نکوهید.

اگر یک نکته را همیشه در یاد داشته باشیم ، در حراست از مرزهای اخلاقی جامعه مان کوتاهی نخواهیم کرد و آن این که ما و خانواده هایمان در این جامعه زندگی می کنیم و قرار است دختران و پسران مان هم در همین کشوری که ما داریم برایشان می سازیم زندگی کنند ؛ بنابراین "قربانی کردن اخلاق در پای سیاست" ، در واقع نا امن سازی تدریجی جامعه برای زیست خود ، خانواده و نسل هایمان است.

عصرایران هر چند تا کنون انتقادات زیادی را به احمدی نزاد و دولتش وارد کرده و بنایی هم جز مشی "نقادی منصفانه" ندارد ، ولی این بدان معنا نیست که وقتی توهین آشکار به رئیس جمهور صورت می گیرد ، آن را بستاید چه آن که این توهین ها ، قبل از آن که توهین به یک شخص باشد ، اهانت به اصول اخلاقی و فرهنگ و تمدن ملتی است که از همان کودکی می آموزند که نباید دهان را به فحش و ناسزا باز کنند.

به علاوه ، این توهین ها ، فارغ از شخص احمدی نژاد ، متوجه جایگاه ریاست جمهوری است که نه مال احمدی نژاد است ، نه متعلق به خاتمی و هاشمی و نه هیچ کس دیگر بلکه جایگاهی است متعلق به ملت ایران و اگر قرار باشد به بهانه احمدی نژاد این جایگاه لطمه ببیند ، در این مملکت سنگ روی سنگ بند نمی شود چه آن که اگر خلیفه کشی باب شود ، هیچ کس دیگری در هیچ دورانی مصون نخواهد ماند ، کما این که حضرت علی علیه السلام ، با همین استدلال ، قتل خلیفه دوم را منع و محکوم کردند ولی به رهنمود ایشان توجهی نشد تا آن که سال ها بعد ، تیغ زهر آلود ابن ملجم ، بر فرق مبارک خود ایشان هم فرود آمد ، چون خلیفه کشی مرسوم شده بود.

بنابراین وقتی توهین به هاشمی را محکوم می کنیم ، معنایش این نیست که اصطلاحاً "هاشمی چی" هستیم یا وقتی می گوییم به احمدی نژاد هم نباید توهین کرد ، بدان معنا نیست که ما هم "احمدی نژادی" شده ایم ؛ بلکه نگران سوختن ریشه های اخلاق در جامعه ای هستیم که اگر در آن حرمت مسوولا ن ارشد به سادگی آب خوردن منکوب شود ، چه ضمانتی هست برای حفظ احترام و آبروی خودمان و خانواده و ناموس مان که در آن زندگی می کنند؟!

هم از این روست که نمی توانیم در برابر اهانت های واقعاً بی ادبانه اخیر دو نفر از مداحان سیاسی به احمدی نژاد ، آن هم در مجلس روضه اهل بیت علیهم السلام سکوت کنیم و مانند خیلی ها بگوییم "خوب شد این ها به جان هم افتاده اند!" ، چرا که در این میان ، بیش از احمدی نژاد ، این اخلاقیات جامعه مشترک من و شماست که لگدمال می شود و بوی تعفن این بی اخلاقی همه ما را خواهد آزرد.

به راستی وقتی مداحی که طبق روایت امام صادق علیه السلام باید "زینت اهل بیت علیهم السلام" باشد ، این گونه لب به فحاشی آن هم با کلمات رکیک و جنسی می گشاید و گستاخانه از حاضران می خواهد که برایش تکبیر و صلوات هم بفرستند ، از دیگران چه انتظاری می توان داشت؟
اگر نوجوانی به پدرش که او را به خاطر فحش دادن تنبیه می کند بگوید که من این کلمات را از همان هیاتی یاد گرفته ام که مرا تشویق به آن کرده اید ، پدر جز سرخ شدن و سکوت چه می تواند کند؟

اگر این فحش ها را نه این چند مداح خاص -که گویا مشمول کاپیتولاسیون هستند(!)- بلکه یک روزنامه نگار یا یک شخص عادی بر زبان می راند ، با او چه برخوردی می شد؟

چندی پیش قوه قضاییه در انجام وظیفه قانونی خود اعلام کرد که با توهین کنندگان به هاشمی رفسنجانی برخورد خواهد کرد که رویکرد خجسته ای است و حال انتظار می رود بر اساس همان قانونی که با توهین کنندگان به هاشمی برخورد می شود ، با هتاکان به رئیس جمهور نیز برخورد قانونی شود.

ماده 609 قانون مجازات اسلامی که متعلق به همین نظام جمهوری اسلامی ایران است می گوید: " هركس با توجه به سمت ، يكي از روساي سه قوه يامعاونان رئيس جمهور يا وزرا يا يكي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي يا نمايندگان مجلس خبرگان يا اعضاي شوراي نگهبان يا قضات يااعضاي ديوان محاسبات يا كاركنان وزارتخانه ها وموسسات و شركتهاي دولتي و شهرداريها در حال انجام وظيفه يا به سبب آن توهين نمايد به سه تا شش ماه حبس و يا تا ( 74 ) ضربه شلاق و يا پنجاه هزار تا يك ميليون ريال جزاي نقدي محكوم مي شود."

توجه بفرمایید! این ماده قانونی حتی توهین به یک کارگر شهرداری را بر نمی تابد چه آن که توهین ، چنان عمل زشتی است که فرقی نمی کند مرتکب ، آن را درباره رئیس یک قوه به کار ببرد یا در مقابل یک کارمند جزء.
حال در شرایطی که ماده ای بدین صراحت در قانون این مملکت وجود دارد و اتفاقاً به استناد آن هم تا کنون خیلی ها - از روزنامه نگار و فعال سیاسی گرفته تا شهروندان دیگر - محکوم هم شده اند ، چند نفر هستند که هر چه از دهانشان می آید ، نثار این و آن می کنند و آنقدر هم با این ها مماشات شده که دیگر وارد توهین های جنسی شده اند و خجالت هم نمی کشند.
درست است که بر احمدی نژاد ، نقدهای متعددی است که اتفاقاً خیلی از این نقدها هم وارد است اما قرار نیست که به اسم نقادی ، فحاشی کنیم و اخلاقیات جامعه را به لجن بکشیم.

اگر برای مدعی العموم حفظ حریم های اخلاقی جامعه مهم است - که قطعاً هم هست - انتظار می رود فارغ از فشارهایی که محتمل است ، با این اهانت های آشکار و بی اخلاقی های نامحدود مقابله کند چه آن که برای برخورد با توهین کنندگان به رئیس جمهور ، نیازی به شکایت شخصی هم نیست و مسوولیت این بار خطیر بر دوش مدعی العموم است.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:حکومت هوچی‌گری خیلی خطرناک است

متن کامل سخنان آیت‌الله هاشمی بدین شرح است:

اولاً باید از محبت‌هایی که شما ابراز کردید، تشکر کنم، ولی بدانید بر من سخت گذشت و عرق کرده بودم. آقایان یک مسأله کوچک و معمولی را بزرگ کردند و بزرگ دیدند. من فکر نمی‌کنم کار بزرگی کرده باشم.

نقطه مقابلش این است که باید از آیت‌الله مهدوی‌کنی تشکر کنید که با این حال‌شان که امروز دیدیم چگونه به صندلی منتقل شدند، این مسئولیت را پذیرفتند تا مشکلی که داشت در دل خبرگان و شاید جمعه تبدیل به یک غده چرکین می‌شد، حل کردند. واقعاً محبت کردند که این کار را کردند. گرچه ریاست خبرگان برای من افتخار بزرگی بود. شما شخصیت‌های کمی نیستید. از لحاظ علم، عمل و موقعیت از شخصیت‌های ممتاز کشور هستید. برای انسان بسیار بسیار افتخارآمیز است که در چنین جمعی مدیر باشد، ولی به اندازه‌ای که سهم من باشد، تا به حال رئیس و نائب‌رئیس بودم. کمی دیر به آیت‌الله مهدوی رسیدیم.

آقای مهدوی را کاملاً می‌شناسم. چند سال با هم در زندان بودیم. در زندان افراد را خوب می‌شناسد و خیلی خوب می‌توانند تشخیص دهند. واقعاً ایشان را شخصیتی عالم، عادل، متقی و آمر به آنچه که تکلیف تشخیص می‌دهند، یافتم.
در تمام عمرشان به همین صورت عمل کردند. جزو افتخارات روحانیت هستند. انشاءالله که در خبرگان تأثیرات بیشتری داشته باشند. ایشان در مسائلی از من بیشتر قاطعیت دارند. من کوتاه می‌آیم، ولی به نظرم ایشان در مسائلی که تشخیص می‌دهند، جدی‌تر برخورد می‌کنند. انشاءالله برای ارتقای کار خبرگان مفید باشند که من چنین امیدی دارم. قبلاً هم این حرف را در جاهای دیگر گفتم. بعد از انتخاب ایشان نمی‌گویم. قبلاً گفتم که ایشان این مزیت را دارند.

نکته‌ای که جناب آقای نعیم‌آبادی و جناب آقای طباطبائی گله کردند از وضعی که با بزرگان برخورد می‌کنند، مهم است. این روش بد واقعاً تبدیل به پدیده زشت ویروس مانند در جامعه شد. در اینجا با خیلی از علما و ائمه جمعه و جماعات ملاقات دارم که می‌آیند و درد دل می‌کنند. کمتر امام جماعت یا جمعه‌ای آمده که از افراد افراطی گله نکند که معمولاً جایی هم در مساجد دارند. می‌گویند توقع دارند ما آنچه را که خودشان می‌فهمند و می‌خواهند، بگوییم و اگر چیزی را نپسندند، فوری عکس‌العمل نشان می‌دهند و اهانت می‌کنند.

حقیقتاً این دردآور است که ائمه جماعت یا ائمه جمعه برای هدایت مردم تلاش می‌کنند و مردم به آنها اقتدا می‌کنند و شیفته حرف‌های‌شان هستند، اما کسانی به خودشان حق بدهند این‌گونه با چنین بزرگانی برخورد کنند. باید حتماً این شیوه بد علاج شود، والاّ حق‌گویی، شهامت، شجاعت و صراحت را که از ویژگی‌های روحانیت است، از دست‌شان می‌گیرد و تضعیف می‌کند. باید اولاً خودمان آن قدر قوی باشیم که از این‌گونه چیزها نترسیم و حرف‌های خود را بزنیم. ولی شرایطی لازم است که انشاءالله شرایطش فراهم می‌شود.

می‌خواهم خبر خوبی به شما بدهم. دو سه حادثه بدی در روزهای اخیر اتفاق افتاد. همین دیروز رونوشت نامه‌ای را که از طرف رهبری به رئیس قوه قضائیه ارسال شده، برای من فرستادند. ایشان دستور دادند عواملی که این کار را کردند، تعقیب کنید، مجازات کنید و نتیجه کار را به من گزارش بدهید. بعد که من از کار ایشان تشکر کردم، آقای حجازی گفتند: همان زمان ایشان به من دستور دادند و من تلفنی با رئیس قوه قضائیه صحبت کردم و گفتم حتماً برخورد کنید و ایشان هم کارشان را شروع کردند و الان داریم پیگیری می‌کنیم.

فکر می‌کنم باید چنین مشکلاتی که برای شما و ائمه جمعه دیگر و ائمه جماعات اتفاق می‌افتد، به دفتر آقا منتقل کنید. الان ایشان می‌توانند این مسائل را حل کنند. ما که نمی‌توانیم. ایشان حتماً راضی نیستند. اصلاً دل‌شان به این کارهای رضایت نمی‌دهد. منتها آنها به گونه‌ای هستند که همین کارهای بد را که می‌کنند، در گزارش‌ها به گونه‌ای می‌نویسند که اتهام می‌زنند و می‌گویند فلانی فلان کار را کرده بود و ما از ولایت دفاع کردیم. یعنی حرف‌های دروغ می‌زنند.

یکی از مسئولان مرکز رسیدگی به امور مساجد به من گفت: از ده پرونده‌ای که برای ما می‌آید، هشت پرونده مربوط به نیروهایی است که در مساجد هستند. یا اما جماعت از آنها شکایت می‌کند و یا آنها اتهاماتی به امام جماعت می‌زنند و ما رسیدگی می‌کنیم.

این پدیده‌ای زشت و انصافاً مضر است. نباید باشد و باید جلویشان را گرفت. البته انتقاد حق‌شان است و هر کس انتقاد دارد، می‌تواند انتقاد کند، نامه بنویسد و وقت بگیرد و بیاید بگوید. باید راه بیان انتقادات را باز کنیم تا در دل‌شان جمع نشود. اما این‌گونه نشود که چنین وضعی درست کنند. این یعنی هوچی‌گری و حکومت هوچی‌گری خیلی خطرناک است.

بنا شد قدری حرف بزنیم تا شام آماده شود. من باید وقت را پر کنم. چون آقایان خسته شدند. آقایان! مسائل مهمی در پیش داریم. دلم نمی‌خواهد این حرف‌ها را که الان می‌زنم، به شکل وسیع در جامعه مطرح شود.

حسابی برای ما برنامه‌ریزی کردند. تا به حال موفق نشدند. مدت‌هاست که کار می‌کنند، ولی الحمدلله خداوند حفاظت کرده و توانستیم عبور کنیم. ولی الان عجیب است.

همین الان که در اینجا نشستیم، یعنی امروز رئیس آژانس هسته‌ای در شورای حکام هسته‌ای اعلام کرده است: «نمی‌توانیم نظر بدهیم که ایران انحراف نظامی ندارد. ایران اصلاً با ما همکاری نمی‌کند. اطلاعاتی کشف و اطلاعات جدیدی پیدا کردیم که انحراف نظامی ایران را تقویت می‌کند، البته مطمئن نیستیم.»

دروغ می‌گوید. ما که در عمق قضیه هستیم، می‌دانیم چنین برنامه‌ای در ایران نیست. اصلاً بنای این را نداریم. آقا همچنین برنامه‌ای ندارند و اجازه نمی‌دهند چنین کاری شود. ولی آنها دارند این‌گونه رفتار می‌کنند.

همین الان شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو مشغول کار است و برنامه جدّی آنها این است که ایران را بسیار قوی به نقض حقوق بشر متهم کنند که این رشته خیلی بدی است و عواقبی دارد. می‌خواهند گزارشگر دیگری برای ما بگذارند که گزارش‌های نوبه‌ای بدهد و شرایط ایران را بگوید. حرف‌های زیادی می‌سازند و می‌گویند.

الان در این مراکز کاملاً دارند علیه ما کار می‌کنند. در داخل هم کارهای عجیب و غریبی می‌شود. همین قضیه نیروگاه بوشهر، مسأله کوچکی نیست که اتفاق افتاد. ۳۴ سال است که از عمر شروع این کار گذشته و دارد کار می‌شود. نزدیک ۲۰ سال است که روس‌ها آمدند و پول‌های زیادی از ما گرفتند. هر وقت بعد از مدتی بهانه‌ای می‌آورند و مقداری پول می‌گیرند و به بهانه‌هایی تأخیر می‌اندازند.

آخرین کارشان این بود که سوختی که در قلب رآکتور گذاشته بودند و آب گرم شده بود، گفتند: این خطرناک است و برگردانید. شاید خطرناک باشد و نمی‌گوییم دروغ می‌گویند، ولی به هر حال آنها مسئول هستند. برای این کار خیلی از ما پول گرفتند.

همین جا به جای اینکه بیایند عذرخواهی کنند، با الفاظ رکیکی طلبکار می‌شوند. مسئولش می‌گوید: «ما مثلی در روسیه داریم که آدم خسیس باید دو بار پول بدهد.» منظورش این است که ایرن در پول دادن خسّت به خرج داده است. با اینکه نزدیک دو برابر آنچه که قرار داد ما بود، تا به حال پول گرفتند.

می‌گوید: «ایران خسّت به خرج داده و به ما می‌گوید پمپ‌های کهنه‌ای را که از ۳۰ تا ۳۵ سال پیش در آلمان مانده، به کار بگذارید. پمپ منفجر می‌شود که باید دوباره دنبال پمپ جدید بگردیم که وقت تلف می‌شود.»

انصافاً خلاف می‌گویند. اگر قیدی در قراردادها داشتیم، برای این بود که می‌خواستیم سطح امنیت را بالا ببریم. در نیروگاه‌های روسیه مسأله چرنوبیل را داریم که سال‌ها منطقه وسیعی را آلوده و چقدر انسان را حتی در زمان ما تلف کرده است.

از لحاظ امنیتی قرارداد را محکم کردیم تا آنها نتوانند جوری بسازند که به عهده ما بگذارند و بگویند شما مقصر هستید. هر چه خواستند، دادیم. بهانه‌گیری کردند که باید سوخت را بعد از تمام شدن برگردانید. چاره‌ای نبود. نظام پذیرفت که برگرداند. بابت همین هم پول می‌خواهند و می‌گویند باید از این نگهداری کنیم.

ببنید این جور آدم‌ها و کشورها طرف ما هستند که دارند اذیت می‌کنند. برنامه تحریم بیشتر دارند. ۸۰ نفر از شخصیت‌های نظامی، امنیتی، سیاسی و غیره کشور را در تحریم گذاشتند. این لیست جدید و غیر از کسانی است که قبلاً گذاشته بودند که شخصیت‌های قضائی، سیاسی و دولتی هستند.

دائماً دارند علیه ما کار می‌کنند. در مسائلی که در کشورهای همجوار ما و منطقه می‌افتد، به‌گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که تطبیق دهند تا ایرانی‌ها را تحریک کنند که مثل آنها رفتار کنند. اگر در نحوه نقل، تطبیق، مثال‌ها و تشبیهات‌شان دقت کنید، می‌بینید که می‌خواهند کاملاً از آن حوادث علیه ایران استفاده کنند.

لذا تأکید زیادی دارم که باید محافظ وحدت جامعه باشیم. فکر نمی‌کنم بعضی از حرف‌های تندی که می‌زنند، نتیجه درستی داشته باشد. می‌خواهند بعضی‌ها را عصبانی کنند. آنها هم خیره می‌شوند تا عده‌ای در کشور کارهای بدی بکنند. الان فهمیدند که کجا را هدف قرار بدهند. دیدید که اواخر همیشه سراغ رهبری می‌آیند. تا به حال مسائل این‌گونه نبود. از اول به خاطر مسأله انتخابات و مسائل شبیه به اینها بود. الان یک دفعه سراغ رهبری رفتند. ساده نیست که با آن اهانت‌ها برخورد کنند. جایش را پیدا کردند که به کجا ضربه بزنند. خارجی‌ها هم این مسائل را بزرگ‌تر می‌کنند. اینها مسأله را مطرح و آنها چند برابر بزرگ و اعلام می‌کنند.

باید در برخورد با این شیوه‌ها مواظب باشیم. اگر خطری متوجه این انقلاب شود، خدای‌نکرده برای کشور، انقلاب و اسلام سنگین تمام می‌شود. روحیه خیلی از شخصیت‌های جهان اسلام و غیراسلامی که به پیروزی ما امید بستند و فکر می‌کنند می‌توانند از اینجا پشتیبانی داشته باشند، آسیب می‌بیند.

استکباری‌ها خیلی علاقمندند و دلشان می‌خواهد ایران را که مادر و پیشتاز این حرکت‌هاست، ضعیف کنند و جهانیان ضعیف ببینند. یعنی می‌خواهند ایران را به جای الگو، عبرت کنند. واقعاً می‌خواهند این‌گونه عمل کنند.

لذا باید برای خودمان برنامه داشته باشیم تا فاصله‌ها را در جامعه کم کنیم. اگرچه از بعضی از کارهایی که می‌کنند، ناراضی هستیم و قابل قبول نیست، ولی باید نوع برخورد به گونه‌ای باشد که جامعه اداره شود و عقلای قوم اداره کنند و دست انسان‌های افراطی ندهند تا این اتفاقات بیفتد.

مسأله مهمی که در پیش داریم و شما وارد این بحث نشدید و من عرض می‌کنم، هدفمند کردن یارانه‌هاست که یک ضرورت غیرقابل اجتناب می‌دانیم. از سال‌ها پیش چنین عقیده‌ای داریم. در سیاست‌های کلی هم آمده و رهبری هم پیگیری می‌کنند. باید انجام شود. اگر انجام نشود، با وضعی که تا به حال سوخت ارزان را تلف می‌کردیم، طولی نمی‌کشد که باید واردکننده مواد انرژی‌زا باشیم. دیگر نمی‌توانیم صادر کنیم. الان زندگی ما با صادرات تأمین می‌شود. صادرات مستقیم و غیرمستقیم حدود ۸۵ درصد هزینه‌های ما را تأمین می‌کند.

بعضی چیزها را به عنوان صادرات غیرنفتی حساب می‌کنیم، در حالی که حقیقتاً نفتی هستند. بعضی از درآمدهای ما با واسطه به نفت برمی‌گردد. اگر این‌گونه مصرف کنیم و از آن طرف هم دست ما را بستند که نتوانیم منابع را توسعه بدهیم و تکنولوژی‌های پیشرفته را به ما نمی‌دهند، به روزی می‌رسیم که باید واردکننده صرف باشیم. تا به حال هم وارد می‌کردیم، ولی در مقابلش مواد خام صادر می‌کردیم. در سال‌های اخیر مقدار زیادی بنزین و گازوئیل وارد می‌کردیم و در مقابلش نفت خام می‌دادیم.

الان داریم کاری را انجام می‌دهیم که یک ضرورت است. ولی خطرش موقعی بروز می‌کند که صنایع و کشاورزی برای صاحبان‌شان صرف نکند و ضرر بدهد که الان کم و بیش آثارش دارد پیدا می‌شود. خیلی از کارگاه‌ها با این قیمت‌ها نمی‌توانند کار کنند. به ضررشان است. به علاوه دولت هم برای تأمین نیازهای مردم وارد می‌کند. واردات هم از کشورهایی مثل چین است که کالاهای‌شان ارزان‌تر است.

این واردات باعث می‌شود که دامداری، کشاورزی و صیادی ما برای صاحبان این حرفه‌ها به صرفه نباشد. امروز در روزنامه‌ها خواندم که بوشهری‌ها دیگر صیادی نمی‌کنند و ماهی وارداتی را مصرف می‌کنند. اگر این خبر درست باشد، خیلی جای غصه است. چون بوشهر یکی از جاهای بسیار مستعد و صیادان بوشهری از افراد ماهر برای صیادی بودند. درست است که قبلاً مازاد گازوئیل خود را در آن طرف می‌فروختند که الان نیست، ولی مسأله مهم ما تولید است.

دو سه روز پیش اعضای شورای مرکزی خانه کشاورز پیش من آمده بودند. درد دل‌هایی کردند که انسان را خیلی ناراحت می‌کند که در این مدت کوتاه چه بر سرشان آمد!! می‌گفتند کشاورزی برای کشاورزان صرف نمی‌کند. قطعاً باید به کشاورزی و صنعت توجه داشت.

نمایندگان مجلس دیدند که ۳۰ درصد از درآمدهای یارانه‌ها باید به مراکز تولید صنعتی برگردد و ۲۰ درصد به دولت برسد که هزینه‌هایش بالا می‌رود و بقیه باید در مسیر درست استفاده شود. البته آنها هوشیاری به خرج دادند و قبل از اینکه گران کنند، پولی به مردم دادند که قدری زهر کار را گرفتند، ولی در ادامه این‌گونه نیست. باید مواظب باشیم.

خدای نکرده اگر در این شرایط منطقه که از جهتی خوب و از جهتی به هم ریخته است، کارگران و کشاورزان مشکل داشته باشند و روستائیان و مردم بخواهند کاری کنند، مشکل می‌شود. آقایان در شهرهایی که هستید، چشم نظام باشید. آنچه را که می‌بینید، واقعاً منتقل کنید. حداقل به آقا منتقل کنید تا ایشان در جریان باشند.

درباره نکته مهمی که فکر می‌کنم باید بیشتر توضیح بدهم، همین مقدار را کافی می‌دانم. شاید شما بیشتر از ما بدانید.

چند روز پیش مدیران صنایع غذایی پیش من آمده بودند که می‌گفتند: از ۱۲ هزار صنعت غذایی الان ۶ هزارش کار نمی‌کنند و کارشان را کنار گذاشتند. یا مواد ندارند و یا نمی‌توانند حقوق کارگرانشان را بدهند.

بنابراین باید خیلی خیلی مواظب باشیم تا نتیجه این کار مهم و ضروری و این جراحی که باید انجام شود، منجر به خونریزی نشود و کشور بتواند به اهداف بسیار خوبی که در هدفمند کردن یارانه‌ها دارد، برسد که می‌تواند ما را برای رهایی از خیلی از بن‌بست‌ها نجات دهد. البته یک مقدار نیاز به صبر و تحمل است و یک مقدار هم مسئولین باید مواظب باشند.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
واکنش مهمانپرست به بیانیه جدید شورای همکاری خلیج فارس

رامین مهمان پرست در خصوص بیانیه 28 فروردین ماه وزیران خارجه شورای همکاری در ریاض گفت: جای تعجب است که در بیانیه منتشره به اسم شورای همکاری، ادعای دخالت ایران در مسائل منطقه‌ای مطرح می‌شود در حالی که نیروهای نظامی برخی از کشورهای عضو این شورا با زیر پا گذاشتن تمامی قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی، در امور داخلی کشور همسایه خود دخالت کرده و به سرکوب مردان و زنان بی‌دفاع پرداخته‌اند. 

وی افزود: نامه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دبیرکل محترم سازمان ملل درباره اوضاع جاری بحرین نیز ناظر بر همین واقعیات و ناشی از نگرانی ایران

اقتدار و حاکمیت دولت‌ها نه با اینگونه روش‌ها و پاک کردن صورت مسأله، بلکه با همراهی با خواست مردم تبلور می‌یابد.
نسبت به اقدامات نظامی‌گرایانه‌ای است که مخل امنیت و ثبات منطقه می‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با مردود دانستن رویکرد سرکوب در بحرین و تاکید بر ضرورت تامین مطالبات مشروع مردم، اظهار داشت: اقتدار و حاکمیت دولت‌ها نه با اینگونه روش‌ها و پاک کردن صورت مسأله، بلکه با همراهی با خواست مردم تبلور می‌یابد.

مهمان‌پرست تصریح کرد: روند همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه در منطقه خلیج فارس بیانگر آن است که بیانیه صادره از سوی شورای همکاری، دیدگاه تمامی اعضای این شورا نبوده و متاسفانه به نظر می‌رسد برخی از اعضای این شورا از نام شورای همکاری برای اجرای منویات و اهداف خاص خود در منطقه سوء‌استفاده می‌نمایند.

وی تاکید کرد که این رویه خواست دشمنان وحدت جهان اسلام می‌باشد که سال‌هاست این هدف را دنبال می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خاتمه افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگانی در منطقه خلیج فارس که از اصول مبتنی بر احترام به حاکمیت ملی، حسن هم‌جواری، احترام متقابل و پاسخ‌گویی به مطالبات مشروع مردمی پیروی می‌کنند از روند مناسبی برخوردار است.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
باهنر: تلاش می‌کنیم به استیضاح و عدم کفایت احمدی‌نژاد نرسیم

محمدرضا باهنر اعلام کرد از نهم فرودین‌ماه دولت نمی‌تواند از ردیف بودجه سازمان ورزش استفاده کند. 

محمدرضا باهنر در کنفرانس خبری خود در قامت دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره فعالیت انتخاباتی اصول‌گرایان، نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم، ادغام وزارت‌خانه‌ها و خبر استعفای وزیر اطلاعات به خبرنگاران پاسخ گفت.

باهنر در پاسخ به سوال خبرآنلاین که به عنوان معاون نظارتی مجلس در مورد عدم تشکیل وزارت مجلس چه نامه‌نگاری‌هایی با ریاست‌جمهوری انجام داده‌اید- کما اینکه در نامه‌ای قبل از سال 90 به ایشان تصریح کردید که سازمان ورزش وجود ندارد و نمی‌توان به آن بودجه‌ای تخصیص داد- در سال 90 چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ (این سوال از آن جهت مطرح می‌شود که آقای مشایی در اظهارنظری اعلام کردند این قانون دارای مشکل است)، گفت: در نامه‌ای در مورخ نهم فروردین ماه خطاب به رئیس‌جمهور اعلام کردیم که از این تاریخ باید وزارتخانه با وزیر یا سرپرست اداره شود. از این تاریخ به بعد به کمیسیون تلفیق اعلام شد که ردیف‌های بودجه‌ای برای سازمان تربیت بدنی وجود ندارد و اعلام شد که امکان دخل تصرف در این بودجه و تصمیم‌گیری از نظر اداری وجود ندارد و نمی‌توان بودجه‌ای را تخصیص داد بجز اینکه وزیر معرفی شود و از مجلس رای اعتماد بگیرد.

محمدرضا باهنر در پاسخ به سوال دیگری، اگر به این تذکرات بی‌توجهی شود مجلس چه اقداماتی را انجام خواهد داد؟، تاکید کرد: امیداواریم به این مرحله نرسد اما به هر حال مجلس از ابزار نظارتی خود بهره خواهد گرفت.

وی در پاسخ به اینکه چرا از ابزارهای نظارتی مجلس بهره نمی‌گیرد؟، گفت: من در این مورد مثالی زدم که بار دیگر تکرار می‌کنم این کار مانند طلاق به عنوان مکروه‌ترین حلال خداوند است که تلاش می‌شود رخ ندهد در این مورد نیز ما تلاش می‌کنیم که از همه ابزار نظارتی بهره بگیریم و به استیضاح و عدم کفایت از رئیس‌جمهوری نرسیم کما اینکه در نامه‌ای اعلام کردیم که هرگونه دخل و تصرفی در بودجه غیر قانونی بوده و قابل پیگرد است.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
عکس/نظرسنجی توهین‌آمیز سایت مدعی حمایت از دولت

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
از تجاهل به حکم رهبری تا اتهام به رسانه‌های اصولگرا

مجموعه رسانه‌ای دولت علی رغم مخالفت رهبر معظم انقلاب با کناره گیری حجت الاسلام مصلحی از وزارت اطلاعات؛ بر قبول استعفای وی از سوی رئیس جمهوری و «جعلی» خواندن مخالفا رهبری با این موضوع تاکید دارند.

به گزارش فردا؛ شب گذشته (یکشبنه) خبر استفعای حجت الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات و پذیرش آن سوی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری از سوی خبرگزاری‌های رسمی و سایت رسمی دولت منتشر شد.

به سرعت پس از انتشار پذیرش استعفای وزیر اطلاعات خبر دیگری بر روی خروجی خبرگزاری‌ها منتشر شد که با تاکید رهبر انقلاب به رئیس جمهور و مخالفت ایشان با کناره گیری حجت الاسلام حیدر مصلحی وی همچنان به عنوان وزیر اطلاعات به کار خود ادامه می‌دهد.

هرچند به نظر می‌رسید «خبر موثق مخالفت» رهبری با کناره گیری وزیر اطلاعات برای مجموعه دولت و رسانه‌های متبوع کافی باشد اما واکنش مجموعه رسانه‌ای دولت با این موضوع بسیار عجیب و قابل تامل است.

در همین رابطه باتوجه به اینکه تمام خبرگزاری و سایت‌های خبری مخالفت رهبر انقلاب با کناره گیری حجت الاسلام مصلحی از وزارت اطلاعات را منتشر کرده‌اند اما تا لحظه نگارش این خبر در سایت رسمی دولت خبر مخالفت رهبری منتشر نشده و حتی خبر برکناری وزیر اطلاعات خبر اصلی بخش اخبار وزارت اطلاعات این سایت است.

از سوی دیگر نیز خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) نیز امروز، اخبار منتشره درخصوص مخالفت رهبر معظم انقلاب با کناره گیری مصلحی را «شایعه، سانسور و ادعاهای خلاف واقع، ارکان سناریوی تازه علیه دولت» خوانده است. در این خبر آمده است: دفتر مقام معظم رهبری رسما در این باره هیچ اطلاعیه‌ای را منتشر نکرده و حتی در سایت رسمی معظم له نیز تا ساعت‌ها پس از انتشار این ادعا‌ها، هیچ خبری دال برمخالفت رهبر فرزانه انقلاب باکناره گیری آقای مصلحی از سمت خود در وزارت اطلاعات منتشر نشده است.

اما نکته قابل توجه این است که بی‌تردید مدیران رسمی‌ترین خبرگزاری کشور اطلاع دارند که منابع خبری دفتر مقام معظم رهبری هیچ انحصاری به سایت رسمی معظم له ندارد و سامانه پیام کوتاه دفتر حفظ و نشر آثار ایشان (به شماره ۱۰۰۰۱۰۲۸) که بسیاری از خبرنگاران در آن عضو هستند نیز یکی از سرخط‌های خبری مهم در این رابطه به شمار می‌رود.

شب گذشته خبر مخالفت رهبری با کناره گیری حجت الاسلام مصلحی از وزارت اطلاعات از این سامانه برای تمام مشترکین ارسال شد که بعید است مدیران ارشد رسانه‌ای دولت از آن بی‌اطلاع باشند و معلوم نیست این «تجاهل» به نظر رهبری و «اتهام» به رسانه‌ای منتشر کننده آن از کجا سرچشمه می‌گیرد

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
مگر تهمت و دروغ ناگفته ای هم علیه هاشمی باقی مانده ؟

نه به اذن ولایت فقیه بلکه به اذن ولایت ایرانی کتاب «هاشمی در بوته نقد» را مجوز چاپ بدهید مگر در سالیان اخیر به اذن ولایت ایرانی  دروغ و تهمت و ناسزای ناگفته ای هم علیه این شاگرد محبوب امام (ره)  و یار دیرین رهبری باقی مانده است که با جلوگیری از چاپ کتابی با عنوان هاشمی در بوته نقد از انتشارش جلوگیری بعمل آید؟ آیا به صداقت نزدیکتر نیست که درراستای منویات دولت انتظار چرخه شکستن منویات رهبری را در مورد شکستن حرمت هاشمی و اهل بیتش را با صدور مجوز کتاب هاشمی در بوته نقد کامل کنند و باقیات صالحات دیگر و محبت افزونتری از امام و مردم  را نصیب هاشمی نمایند واین  قبای ولایتمداری  ولی فقیه را که مدتهاست بر تن ولایتمداران ولایت اسلام ایرانی بی قواره آمده را یکسره بر زمین بگذارند چرا که این قبا را شان والایی است شانی همشان نام بزرگانی همچون رجایی و بهشتی و باهنر و شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس که قطعا بر قامت دروغگویان و تهمت زنان روا نباشد .

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
واکنش فرمانده کل ارتش به اظهارات سفیر عربستان مبنی بر تهدید ایران

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص اظهارات مداخله‌جویانه سفیر عربستان در مصر علیه ایران، گفت: ما می‌دانیم این سخنان از حلقوم استکبار جهانی بلند می‌شود لذا ما اشتباهات دوستان‌مان را به حساب تفکرات‌شان نمی‌گذاریم. 

امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص اظهارات سفیر عربستان سعودی در مصر مبنی بر تهدید ایران، عنوان کرد: کشورهایی که تحت سلطه نیروهای فرامنطقه‌ای و استکبار جهانی هستند، گاهی اوقات عباراتی را که به آنها دیکته شده است بیان می‌کنند و ما می‌دانیم این اظهارات از حلقوم استکبار جهانی بلند می‌شود، لذا اشتباه دوستان‌مان را به حساب تفکرات‌شان نمی‌گذاریم.

وی تصریح کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران امروز در دنیا عزتمند و پیروز است و نیروهای فرامنطقه‌ای و استکبار جهانی از ما هراس دارند، آنها هم باید ببینند که این عزت را جمهوری اسلامی ایران چگونه به دست آورده است و همین راه را دنبال کنند.

کد مطلب : 125270

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
سیدمحمد خاتمی: انتخابات مطلوب در صورتی خواهد بود که حذف‌های ناروا نباشد

سید محمد خاتمی در دیدار با جمعی از قرآن‌پژوهان استان یزد با اظهار خوشوقتی از این دیدار، اهتمام این جمع به قرآن کریم و تلاش برای آشنایی با پیام حق و جریان یافتن آن در متن ذهن و زندگی را ستوده و تصریح کرد: انقلاب ما با دین نسبت استوار دارد و در همه عرصه‌ها به ویژه در راه بردن جامعه به سوی اهداف والای

انتخابات مطلوب گرچه ناشناخته نیست ولی اجمالاً در صورتی خواهد بود که حذف‌های ناروا نباشد و همه بتوانند با امنیت در معرض انتخاب کردن و انتخاب شدن قرار گیرند. البته در این باب باز هم نیاز به بحث بیشتر داریم.
انقلاب باید از قرآن هدایت و مدد خواست. قرآن کتاب هدایت است و هدایت یعنی راهنمایی انسان به سوی کمال. 

به گزارش آفتاب، رئیس بنیاد گفت‌وگوی تمدن‌ها قرآن کریم را فراخواننده به زندگی حقیقی خواند و افزود:

يا أيها الذين آمنوا استجيبوا لله و للرسول إذا دعاكم لما يحييكم

خدا و پیامبر مردم را دعوت به زندگی می‌کنند و کسی که طعم زندگی را در این جهان نچشد از نعمت‌های زندگی حقیقی در آن جهان نیز محروم خواهد بود. زندگی اختصاص به افراد ندارد و جوامع هم زندگی و مرگ دارند.

رئیس‌جمهوری سابق ایران، انقلاب اسلامی را انقلاب احیاء خواند و گفت: انقلاب در هنگامی رخ داد که فساد، وابستگی، فشار، استبداد و بیداد، زندگی را بر همه تنگ کرده بود. انقلاب آمد تا مردم را به زندگی برگرداند و زندگی موردنظر عبارت بود از استقرار نظامی که از یک سو ارزش‌های والای الهی بر آن حاکم باشد و از سوی دیگر مردم بر سرنوشت خود حاکم باشند.

انقلاب، نفی استبداد و سرکوب و فراخواننده به رهایی از وابستگی بود و می‌خواست تا عامل حیات بخش عدالت را در همه جا و برای همه کس حاکم کند و به همین جهت جمهوری اسلامی را مطرح کرد و مردم هم به آن رأی دادند.

سید محمد خاتمی سپس با اشاره به اهمیت رأی مردم و انتخابات تأکید کرد: جمهوری اسلامی برآمده از اراده مردم و متکی
مجلسی مورد نیاز است که همه سلیقه‌ها و گرایش‌های ملت را نمایندگی کند و با اتکاء به مردم، چه در قانون‌گذاری و چه در نظارت بر همه امور و پاسخ‌گو کردن مسؤولان شجاعانه و مدبرانه عمل کند.
به آنان است و از این رو انتخابات و رأی مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و انتخابات آزاد و فراگیر نشانه زندگی جامعه است. همانگونه که در جمهوری مسئولیت‌شناسی و انتقاد‌پذیری حاکمان بسیار مهم است که اگر این‌ها نبود یا ضعیف بود جمهوریت و اسلامیت نظام و زندگی جامعه آسیب می‌بیند.

رئیس‌جمهوری سابق ایران با توجه به پیش‌رو بودن انتخابات، اظهار امیدواری کرد که شاهد انتخاباتی سالم و آزاد و پرشور باشیم، بخصوص در مورد مجلس که در نظام مردم‌سالار جایگاه والایی دارد. مجلسی مورد نیاز است که همه سلیقه‌ها و گرایش‌های ملت را نمایندگی کند و با اتکاء به مردم، چه در قانون‌گذاری و چه در نظارت بر همه امور و پاسخ‌گو کردن مسئولان شجاعانه و مدبرانه عمل کند.

سید محمد خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود نام گرفتن سال جهاد اقتصادی را بسیار مهم و به جا خواند و افزود: وقتی جهاد اقتصادی مطرح می‌شود معنایش این است که وضعیت اقتصادی فعلی چندان مناسب نیست و نیاز به جهاد همه جانبه برای پیشرفت و بهبود دارد و الحق که با درآمدهای شگفت‌انگیز نفتی در سال‌های گذشته و با داشتن سند چشم‌انداز که نقشه راه جامعه است می‌بایست شاهد
وقتی جهاد اقتصادی مطرح می‌شود معنایش این است که وضعیت اقتصادی فعلی چندان مناسب نیست و نیاز به جهاد همه‌جانبه برای پیشرفت و بهبود دارد و الحق که با درآمدهای شگفت‌انگیز نفتی در سال‌های گذشته و با داشتن سند چشم‌انداز که نقشه راه جامعه است، می‌بایست شاهد جهش‌های عظیم در عرصه تولید، سرمایه‌گذاری، اشتغال، حضور در بازارهای جهانی و بالارفتن سطح زندگی و معیشت مردم بخصوص برای بخش های کم‌درآمد‌تر جامعه باشیم که متأسفانه نیستیم.
جهش‌های عظیم در عرصه تولید، سرمایه‌گذاری، اشتغال، حضور در بازارهای جهانی و بالارفتن سطح زندگی و معیشت مردم بخصوص برای بخش‌های کم‌درآمد‌تر جامعه باشیم که متأسفانه نیستیم.

رئیس بنیاد گفت‌و‌گوی تمدن‌ها جهاد اقتصادی را مستلزم دستیابی به سیاست‌های عالمانه و کارشناسانه و مرد‌مدارانه و اعمال آنها دانست و افزود: جهاد اقتصادی، در جامعه با نشاط و امیدوار میسر است و یکی از شرایط آن حضور همه نیروها و بخش‌ها و بخصوص سرمایه‌های کاردان انسانی جامعه در صحنه است. و برای این کار لازم است که فضای سیاسی جامعه باز و امن باشد. وقتی فضا امنیتی باشد و با بدبینی به همه‌کس و همه چیز نگاه شود و برخوردهای ناورا صورت گیرد نشاط نخواهد بود. و مخصوصاً در سال انتخابات اگر مصلحت کشور و نظام را می‌خواهیم نیازمند فضای با نشاط سیاسی هستیم.

رئیس جمهوری سابق ایران با ابراز تأسف از وقایع سال گذشته تأکید کرد: در سالی که گذشت انتظار فراهم آمدن چنین فضایی را داشتیم تا پس از قریب 2 سال تنش و وضع فوق‌العاده، بهار را با امید و دلگرمی و نزدیک‌تر شدن دل‌ها به یکدیگر و رفع عواملی که باعث نارضایتی است آغاز کنیم و بارها نیز از سوی خیرخواهان که در دل‌بستگی آنان به نظام و انقلاب و کشور تردیدی نیست در این باب تذکر داده شده، ولی متأسفانه در حالی به سال جدید وارد شدیم که نشانی از رفتن به سوی این فضا ندیدیم بلکه سخت‌گیری‌ها و برخوردهای خشن بیشتر شد.

سید محمد خاتمی سپس با اشاره به انتقاد به حق رهبری در روزهای پایانی سال گذشته از برخوردهای بداخلاقانه و خلاف شرع و قانون و بهتان و ناسزاگویی و اقدامهای ناپسند جریان‌های افراطی و اشاراتی و هشدارهایی که پیشتر هم درباره تهمت‌زنی‌های رایج داده بودند این نکته را مطرح کرد که: نمی‌دانم لزوم برخورد با چنین رفتارها و اعمالی عطف به ماسبق هم می‌شود؟ و بدترین بداخلاقی‌ها و تهمت‌زنی‌ها و فحاشی‌ها و کوبیدن‌های یک‌طرفه در بسیاری از رسانه‌ها و منابر و تریبون‌ها و محافل نیز مورد بررسی و برخورد قرار خواهد گرفت؟

به هر حال سال گذشته را در حالی پشت سر گذاشتیم که نه تنها زندانیان آزاد نشدند، بلکه کسانی که آزاد بودند نیز فراخوانده یا دستگیر شدند و نسبت به بسیاری از کسانی که در زندان‌اند و نسبت به بستگان آنان سخت‌گیری‌هایی بیشتر به عمل آمد
انقلاب، نفی استبداد و سرکوب و فراخواننده به رهایی از وابستگی بود و می‌خواست تا عامل حیات بخش عدالت را در همه جا و برای همه کس حاکم کند و به همین جهت جمهوری اسلامی را مطرح کرد و مردم هم به آن رأی دادند.
و حصرها و محدودیت‌ها نیز بر آنها افزوده شد.

رئیس بنیاد گفت‌و‌گوی تمدن‌ها با تأکید بر اهمیت انتخابات پیش‌رو خطاب به دست‌اندرکاران عرصه سیاست گفت: در سالی که بیش از همیشه نیاز به نشاط و حضور ملت داریم باز هم پیشنهاد ما این است که حصرها برداشته شود و زندانیان آزاد شوند، فضای سیاسی و رسانه‌ای جامعه طبق موازین و قانون باز شود، حضور و فعالیت احزاب و تشکل‌ها ممکن و امن گردد و به سوی انتخابات آزاد و سالم حرکن کنیم و انتخابات مطلوب گرچه ناشناخته نیست ولی اجمالاً در صورتی خواهد بود که حذف‌های ناروا نباشد و همه بتوانند با امنیت در معرض انتخاب کردن و انتخاب شدن قرار گیرند. البته در این باب باز هم نیاز به بحث بیشتر داریم.

رئیس‌جمهوری سابق ایران بخش پایانی سخنان خود را به تحولات منطقه اختصاص داده و افزود: در این باب نیز کم‌و‌بیش بحث شده است و ان شاء الله در آینده هم سخن گفته خواهد شد. به هر حال این موج مبارک برای مردم منطقه گرچه هزینه فراوان داشته و دارد، ولی به نظر می‌رسد که افق بسیار روشن و امیدوار کننده است و نشانه‌های تحول بنیادی در ذهن و زندگی مردم آشکار شده است و این نکته را ناگفته نگذارم که متأسفانه برخوردهای دوگانه سیاست‌ها و جوامع بین‌المللی در مورد حرکت‌های
در سالی که بیش از همیشه نیاز به نشاط و حضور ملت داریم باز هم پیشنهاد ما این است که حصرها برداشته شود و زندانیان آزاد شوند، فضای سیاسی و رسانه‌ای جامعه طبق موازین و قانون باز شود.
منطقه باعث تأسف است. از جمله شاید مظلوم‌ترین ملت در این میانه ملت شریف بحرین باشد که امیدوارم شاهد پیروزی همه ملت‌ها باشیم.

در ابتدای این دیدار حاضرین توضیحاتی درباره فعالیت قرآنی جمعیت، شناخت قرآن و اهداف عالیه آن و اهتمام به عقل در فهم و تفسیر قرآن کریم و تلاش برای رسیدن به حقایق قرآنی و چاره جویی از آن در حل مشکلات فردی و اجتماعی داده و یکی از آفاتی که از دیرباز تاکنون در جامعه اسلامی و جوامع دینی وجود داشته است را ظاهرگرایی و اخباری گری و خرافه زدگی و غفلت از حقیقت دین بوده است و افراطی‌گری و رادیکالیسم نیز ناشی از این آفت و بینش و منش خود حق پنداری ظاهرپرستان بوده است. 

اهمیت انقلاب اسلامی و نقش آن در زنده کردن پیام قرآن و دعوت مردم به خردگرایی و عدالت گستری و آزادگی از دیگر مباحث حاضرین در این نشست بود.

همچنین سؤالاتی در درباب اصلاحات و آینده اصلاح‌طلبی و جریان‌هایی که با تمامیت‌خواهی درصدد حذف و طرد هرگونه اندیشه و عمل وفادار به انقلاب و یک دست کردن جامعه و جلوگیری از حضور و فعالیت هر آنچه نمی‌پسندند هستند مطرح شد و از محدودیت‌ها و تنگناهای موجود در عرصه‌های مختلف و از اینکه تحت عناوین مقدس خدای ناخواسته جمهوریت نظام اسلامی به خطر بیفتد اظهار نگرانی شد.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
ابلاغ پیام مقام معظم رهبری به خانواده موسوی

 تابناک نوشت: درپی درگذشت مرحوم حاج میراسماعیل موسوی، نماینده‌ای از سوی مقام معظم رهبری با خانواده وی دیدار کرد. 

چندی پیش حجت‌الاسلام والسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، با حضور در منزل آقای حاج میرعبدالله موسوی ـ فرزند ارشد آن مرحوم ـ ضمن ابلاغ پیام تسلیت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با خانواده‌ آن مرحوم ابراز همدردی کرد.

بنابر این گزارش، رهبر انقلاب در سال‌های گذشته نیز با حضور در منزل مرحوم میراسماعیل موسوی با وی دیدار کرده بودند.

همچنین سابقه‌ آشنایی ایشان، به رابطه‌ فامیلی مرحوم حاج میراسماعیل موسوی با مرحوم آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای ـ پدر رهبر انقلاب ـ برمی‌گردد.

گفتنی است مرحوم میراسماعیل موسوی از تجار خیر و مومن بازار خامنه و تهران بود که در فروردین‌ماه امسال ـ 1390 ـ دارفانی را وداع گفت.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
طرح رسیدگی به دارایی‌ مسئولان به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز - یکشنبه - علی‌رغم ایراد شورای نگهبان با اصرار بر مصوبه پیشین خود درباره طرح رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران تصمیم‌گیری در این رابطه را به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار کردند. 

نمایندگان مجلس با 119 رای موافق ، 22 رای مخالف و 17 رای ممتنع به ارجاع این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام رای دادند. 

مجلس پیش از این اعلام فهرست اموال و دارایی مسئولان، همسر و فرزندان تحت تکفل را شرط تصدی سمت‌های موضوعی این قانون جهت افزایش اعتماد عمومی عنوان کرده بود که این موضوع مورد ایراد قانون اساسی شورای نگهبان قرار گرفته بود. 

پس از بررسی گزارش اعاده شده از شورای نگهبان در صحن علنی سیدکاظم دلخوش در اخطاری مستند به اصل 142 قانون اساسی گفت: در این طرح افزایش اعتماد عمومی مردم به مسئولین دلیل اعلام فهرست اموال و دارایی مسئولان عنوان شده در حالی که در اصل 142 قانون اساسی این محدوده شامل رهبر، رییس‌جمهور، معاونان رییس‌جمهور و وزیران است و ما فراتر از این محدوده تعیین شده محدوده گذاشته‌ایم. 

لاریجانی رییس مجلس این اخطار را وارد ندانست و گفت: کمیسیون معتقد است به دلیل این‌که اعلام فهرست اموال شرط تصدی سمت‌ها عنوان شده ایراد شورا را قبول ندارد. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسی قربانی نیز در مخالفت با اصرار بر مصوبه پیشین در این باره گفت: شورای نگهبان چهار ایراد از این طرح گرفته که یکی از آنها قابل رفع نیست و جای آن مجمع تشخیص است، اما سه ایراد دیگر قابل رفع است و ما باید تا جایی که امکان‌پذیر است ایرادات شورا را رفع کنیم. 

مهرداد لاهوتی در موافقت اصرار کمیسیون بر این مصوبه خاطرنشان کرد: کمیسیون تصمیم درستی در این رابطه گرفته و مسوولان باید به جهت افزایش اعتماد عمومی لیست اموال‌شان ر ا ارائه دهند. 

به موجب این طرح مقامات و مسوولینی که موظفند صورت دارایی خود، همسر و فرزندان‌شان را قبل و بعد از خدمت به رییس قوه قضاییه اعلام کنند به این شرح هستند: 

1- اعضای حقوقدان شورای نگهبان ،2- نمایندگان مجلس ، 3-معاونان رییس قوه قضاییه و روسای سازمان‌ها و دستگاه‌های وابسته به این قوه و معاونان آنان ، 4-دادستان کل کشور ، ریس دیوان عالی کشور، رییس دیوان عدالت اداری و تمامی دارندگان پایه قضایی 5- روسای دفاتر سران سه قوه 6- معاونان وزرا 7- دبیر شورای عالی امنیت ملی 8- رییس و دادستان دیوان محاسبات کشور 9- رییس، معاونان و دبیرکل بانک مرکزی 10- روسا و معاونان سازمان‌ها و موسسات دولتی، ‌نهادها و موسسات عمومی غیردولتی 11- فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح با جایگاه سرتیپ تمام و بالاتر 12- مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بیمه‌ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دولت‌ها و شرکت‌ها و موسسات وابسته به آنها 13- استانداران و معاونان آنان و فرمانداران و شهرداران مراکز شهرستان‌ها و معاونان آنان، 14- سفرا و کارداران سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران 15- روسای سازمان‌ها و مدیران کل دستگاه‌های موضوع این قانون 16- اعضای مجامع عمومی، هیأت مدیره، هیأت امنا و مدیرعامل شرکت‌های دولتی یا وابسته به دولت 17- اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل مناطق آزاد تجاری و معاونان آنان.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
ادعای رجانیوز: تقلید گوگل از صفحه فیلترینگ ایران!

رجانیوز در ادعایی درباره یکی از معروف‌ترین و قوی‌ترین سایت‌های جست‌وجوی دنیا نوشت:

مدیران تارنمای امریکایی گوگل روز گذشته با تقلید از نوآوری جوانان ایرانی در طراحی ابزار جدید برای تارنمای پیوندها، با همان روش و سبک گرافیکی به کارگرفته شده، تغییرات قابل توجهی را در صفحه اول این تارنما اعمال کردند.

گوگل که با توسعه سایت‌های هرزه اینترنتی به بزرگ‌ترین تامین کننده بازدید پیوندها تبدیل شده است، تلاش می‌کند به تدریج با شبیه‌تر شدن به تارنمای پیوندها، کاهش چشمگیر بازدید خود را جبران کند.

به عقیده کارشناسان، کاهش بازدید گوگل به دلیل محدودیت‌های فنی دیر هنگام و بجای ایجاد شده برای گوگل، بالا رفتن جذابیت تارنماهای ایرانی، افزایش موتورهای جستجوگر ایرانی و میل ایرانیان به تارنماهای مفید بوده و انتشار اسپم و تقویت اسپمرها نیز بر این موارد افزوده شده است.

البته اینگونه تقلیدها پیش از این نیز سابقه داشته است، به‌طوری که بعد از اینکه توئیتر در صفحه فیلترینگ خود نشانی های جدیدی را نمایش داده و کاربران را به طرف آنها هدایت می کند، مرورگر “فایرفاکس موزیلا” نیز صفحه پیوندهای خود را راه اندازی کرده و از طریق آن، به‌صورت ویژه تعداد بسیار محدودی نشانی اینترنتی ایرانی و خارجی را با عنوان “برخی از وب‌گاه‌های برگزیده‌ی ما” (که بسیار شبیه عنوان اولیه تارنمای پیوندها که بر بالای صفحه نوشته شده بود “برخی پیوندها مفید” است) تبلیغ کرده و جالب است که ظاهرا این طرح نیز برای نجات گوگل طراحی شده، به طوری که اولین تارنمای معرفی شده با نمایش لوگو و توضیحات، گوگل است.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
تقدیر رحیمی از هاشمی درمورد تحریم‌ها

به گزارش مهر، محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در مراسم آغاز بکار شانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه تمامی سازندگان و پیمانکاران داخلی هر جا که در گیرو دارمشکلات اداری با موانعی برای توسعه ساخت داخل مواجه شدند شخصا به دفتر معاون رئیس جمهور نامه بنویسند، گفت: پس از انجام داوری از تمامی سازندگان و پیمانکاران داخلی برای بومی سازی صنایع نفت و گاز حمایت می کنیم.

معاون اول رئیس جمهور در ابتدا با تاکید بر اینکه حمایت از سازندگان ایرانی پیرو سیاستهای دولت آقای "هاشمی" است: تصریح کرد: در حال حاضر ایران از پول کافی برای حمایت از سازندگان داخلی برخوردار است.

استفاده از جمله ادامه سیاستهای هاشمی در صنعت نفت منجر به سر و صدا و حتی خالی شدن برخی از صندلی های جایگاه افتتاح شانزدهمین نمایشگاه نفت شد اما پس از گذشت چند دقیقه با ارائه دست نوشته ای به معاون اول رئیس جمهور، این عضو کابینه دولت دهم بخشی از اظهارات سخنرانی خود را اصلاح کرد.

معاون اول رئیس جمهور پس از خواندن این دست نوشته با بیان اینکه منظور من از ادامه سیاستها دولت دهم بوده است و نه دولت دیگری، تصریح کرد: اشتباه در به کار رفتن دولت دیگری در سخنرانی امروز من اشتباه در زبان و بیان بوده است که همین جا آن را اصلاح می کنم.

وی با تاکید بر اینکه در دولتهای نهم و دهم با حمایتهای آقای دکتر محمود احمدی نژاد اقدامات مطلوبی از سازندگان داخلی انجام شده است، گفت: این اقدام در هیچ یک از دولتهای گذشته سابقه نداشته باشد

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
حضرت ايت الله هاشمي: مضامین نامه ۸۸ روشن شده/ مخالفین باندی اعتراف نمی‌کنند

ئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به سوالاتی پیرامون نامه‌های سرگشاده خود در سال‌های ۵۹ و ۸۸ پاسخ گفت. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اینکه نامه سال ۵۹ هم مورد رضایت بنیانگذار انقلاب قرار گرفت و هم بعدها با روشن شدن مضامین آن مورد تحسین دوستان انقلاب؛ در مورد نامه سال ۸۸ به مقام معظم رهبری تاکید کرد: مضامین نامه ۸۸ روشن است و نکته بسیار مهم این بود رهبری بعد از خواندن نامه و پس از انتشار به خود من فرمودند "درباره مطالب نامه ملاحظه‌ای ندارند".

به گزارش آفتاب

دیگر اظهارنظرها در مورد نامه ۸۸ باندی و سیاسی است و تا شرایط همین است به مضامین روشن آن اعتراف نخواهند کرد.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ در بخشی از پاسخ‌های رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است: یکی از علل تصمیم‌گیری در مورد نوشتن نامه سال ۵۹ به محضر امام(ره) توسط من ارتباط بیشتر من با امام و شناختی بود که امام از من داشتند ضمن اینکه اقدامات بعدی امام نشان از رضایت ایشان نسبت به محتوای نامه داشت و با روشن شدن مضامین آن مورد تحسین دوستان انقلاب هم قرار گرفت. آیت‌الله هاشمی در بخش دیگر این مصاحبه ضمن اشاره به دلایل نگارش نامه ۸۸ به رهبری بر روشن شدن مضامین آن تاکید کرد: نکته مهم این است که خود رهبری بعد از خواندن نامه و پس از انتشار به خود من فرمودند: درباره مطالب نامه ملاحظه‌ای ندارند و بنظرم دیگر اظهارنظرها باندی و سیاسی است.

متن کامل این مصاحبه بدین شرح است: 

چرا نامه سال ۵۹ به قلم و امضای آقای هاشمی نوشته شد؟ 

این تصمیم امضاء‌کنندگان بود. به من مأموریت دادند. نوشتم و آقایان هم تأیید کردند. یکی از علل این تصمیم «ارتباط بیشتر من با امام بود»
رهبری دو نکته نیز فرمودند که اگر با من مشورت می‌کردید می‌گفتم بعد از انتخابات منتشر شود و بعد هم در آن مناظره شخص شما را متهم نکرده است جواب دادم هدف اصلی من بودم و اقدامات از پیش سازمان‌دهی شده که لحظاتی بعد از مناظره اجرا شد دلیل روشن آن است.
که می‌دانستند. با «شناختی که امام از من داشتند» و با نیازی که به پیگیری بود، می‌دانستند از طریق من کار روان‌تر و آسان‌تر می‌شود.البته امضا منحصر به من نبود. امضای آن چهار بزرگوار قبل از امضای من است. نامه دوم فقط امضای مرا دارد.

چه کسانی و چگونه به مخالفت با آن پرداختند؟ 

در آن مقطع نامه‌ها منتشر نشد و کسی هم مخالفتی نداشت. آنها که مطلع بودند، همه موافق بودند. بعد از انتشار هم کسی اعتراضی نکرد. بلکه تحسین کردند. چون از نتایج آن خشنود بودند. البته طبعاً ضدانقلاب و طرفداران آقای بنی‌صدر و لیبرال‌ها مخالف بودند و بعدها مطالبی نوشتند. 

نظر امام نسبت به نامه چه بود؟ آیا خاطره‌ای از برخورد امام در مورد نامه به یاد دارید؟ 

هر دو نامه بعد از گذشت حدود یکسال از تاریخ نوشتن نامه اول به امام تقدیم شد و در آن زمان بسیاری از پیش‌‌بینی‌ها و نکات نامه روشن شده بود. من شخصاً مطلبی و اظهار‌نظری از امام‌(ره) به یاد ندارم، ولی « اقدامات بعدی امام نشان از رضایت امام داشت». 

دوستان مخالف بعد از اثبات عینی نامه اشتباه خود را چگونه جبران کردند؟ در صورت امکان با ذکر مصادیق. 

مخالفتی نبود که نیاز به جبران باشد. «آنها هم که بعد از انتشار و اطلاع مخالفت داشتند، شاید بر مخالفت‌شان باقی ماندند».

توصیه شما به دوستانی که هنوز پیام اصلی نامه ۸۸ را با عینیت یافتن بخش عمده مفاد آن در نیافته‌اند، چیست؟ 

فکر می‌کنم «مضامین نامه ۸۸ روشن است». بنظر اینجانب اظهارنظرها باندی و سیاسی است و تا شرایط همین است، اعتراف نخواهند کرد. ولی نکته مهم این است که خود رهبری بعد از خواندن نامه و پس از انتشار به خود
اقدامات امام نشانه رضایت ایشان از نامه سال ۵۹ بود.
من فرمودند: «درباره مطالب نامه ملاحظه‌ای ندارند» و فقط دو نکته وجود دارد. اول اینکه اگر با من مشورت می‌کردید، می‌گفتم باید بعد از انتخابات منتشر شود که من جواب دادم چند ساعت قبل نامه را خدمت شما فرستادم برای مشورت که جوابی نرسید. فرمودند آقای حجازی نامه شما را موقعی به من داد که مشغول خواندن متن آن در کامپیوتر بودم. نکته دوم اینکه آقای احمدی‌نژاد در آن مناظره شخص شما را متهم نکرده است که جواب دادم هدف اصلی من بودم و فضای مناظره به گونه‌ای بود که جامعه همین را فهمیدند و «عکس‌العمل‌ها که از پیش سازمان‌دهی شده بود، لحظاتی بعد از مناظره شروع به اجرا شد و هنوز هم ادامه دارد که این دلیل روشنی است.» به علاوه در مراسم مرقد به ایشان گفتم اگر خودتان جبران کنید، من اعتراض نمی‌کنم که نکردند.

قلم حامیان ولایت |موضوع: |
آیت‌الله جوادی‌آملی: چطور نتوانستیم ایران را اداره کنیم تا مردم زیر بار قرض نروند و اعتراض نکنند

مرجع تقلید شیعیان گفت: چطور نتوانستیم با 10 درصد امکانات دنیا، ایران را اداره کنیم تا مردم زیر بار قرض نروند و اعتراض نکنند. 

آیت‌الله العظمی جوادی آملی روز پنج‌شنبه در دیدار رئیس و تعدادی از اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: درست است که جمعیت جمهوری اسلامی حدود یک سوم جمعیت جهان است اما دینی که ما داریم 100 درصد تاثیرگذار و به حق است و همه مردم جهان را با جهان‌دانی و جهان‌داری و جهان‌آرایی تامین می‌کند.

مفسر بزرگ قرآن کریم خاطرنشان کرد: البته باید برای اجرای اصول مراقب باشیم که نه ذره‌ای به بیگانه طمع داشته باشیم و نه اجازه دهیم بیگانه به ما طمع کند.

وی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی یک درصد جمعیت دنیا را دارد ولی بیش از 10 درصد امکانات و منابع جهان در این کشور موجود است چطور نتوانستیم این جمعیت را با 10 درصد امکانات دنیا اداره کنیم که مردم زیربار قرض نروند و اعتراض نکنند.

جوادی‌آملی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: ما و مخصوصاً شما که نمایندگان مردم هستید رسالت داریم که هم جهان را بدانیم، هم جهان را نگه بداریم و هم جهان را بیاراییم و این 3 اصل از عناصر محوری وظایف ما است.

وی تاکید کرد: اگر جهان را نشناسیم توان نگهداری آن را نداریم و اگر جهان را نگه نداشتیم توان جهان‌آرایی را نخواهیم داشت.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه آرایش جهان به عدل و عقل است افزود: تا این مرحله همگان باور دارند که باید با عدل، جهان را اداره کرد و عدل چیست؟ اما مشکل اصلی در اینجاست که همگان نمی‌دانند جای اشخاص و اشیاء کجاست؟ برای همین دست حقوق بشر از حقوق خالی است و نمی‌تواند حقوق عادلانه 7 میلیارد بشر را تامین کند.

آیت‌الله جوادی‌آملی تاکید کرد: هر کسی که این نظام را آفرید می‌تواند جای اشیاء و اشخاص را مشخص کند، بنابراین عدل را جز دین کسی نمی‌تواند معین کند.

این مرجع تقلید با اشاره به جنایت‌هایی که در پوشش تبلیغی رعایت حقوق بشر انجام می‌شود، تصریح کرد: آنها از یک‌طرف در خاورمیانه دست‌شان روی ماشه سلاح است و از طرفی دیگر دهان‌شان به عنوان حقوق بشر باز است. اینها اگر دهن را باز کردند دست‌شان را از روی ماشه بردارند و اگر دست‌شان روی ماشه سلاح است دهن‌شان را ببندند.

وی با ابراز تاسف و تاثر از لشکرکشی عربستان به بحرین برای کشتار مردم مظلوم بحرین، از سیاست‌های خصمانه مسئولان کشور عربستان انتقاد کرد و گفت: این فجایع به عنوان حمایت از حقوق بشر انجام می‌شود

قلم حامیان ولایت |موضوع: |

html

html پایگاه اطلاعاتی شهدای خوزستان html

یادداشت
بنده توحید اهوازی ....

همین

فان حزب الله هم الغالبون
دوستان
جبهه پایداری انقلاب اسلامی
بی باک نیوز
بولتن نیوز
بی باک
شیعه نیوز
بیداری اسلامی
هیئت و کانون فاطمیون
تریبون
دانلود اسلامی
مدافع کلیپ
فان حزب الله هم الغالبون
حسن رحیم پور ازغدی
نصر تی وی
شبکه مجازی ارزشی ها
پایگاه عکس چیلیک
اسماعیل معنوی
دل‏‌نوشته‌ها
قلم دانش آموز
شیعه گرافیک (گرافیست)
ایلیا (اللهیاری)
بچه های آسمانی
انجمن عکاسان‏ مطبوعات
آب و آتش
سید مرتضی
عمارنامه
پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی
نیروی امنیتی
خاطرات جبهه
بشیر اس ام اس
ذوالفقار
رقص شيطان
حزب الله 313
فتنه نیوز
انتی بالاترین
جنبش ضد سبز
تیم مبارزان سایبری
پایگاه خبری و تحلیلی 598
دبیرخانه فراخوان اثار مربوط به جریان فتنه
مسافر کربلا
منتظر ارت
ابابیل
صداقت
نم نمک
حسین مداحی
دوئل
عکاس مسلمان
حزب الله سایبر
نارنجک
شیعه والپیپیرز
شرهانی
پایگاه اطلاع رسانی ایت الله هاشمی
جماران
افتاب نیوز
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)
حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
پايگاه خبری سپاه نیوز
چریکی
اصحاب المهدی(عج)
رهپویان ولایت در ابوزیدآباد
رجانیوز
فارس نیوز
عماریون
یالثارات
تخریبچی مجازی
دفترمقام معظم رهبری
تخریبچی
امام خمینی
نقش مراد
لبیک یا حسین
شیعه گرافیک
پايگاه اطلاع رساني آثار حضرت آيت الله مصباح يزدي
عمار کلیپ
شهید اوینی
گرداب
صراط نیوز
راوی
سهیل کریمی
فدک|سایت اهل بیت علیه السلام
سایر رسانه ها

DESIGNE © by SWAT-133.BLOGFA All Rights Reserved.
This site is valid HTML , CSS , Template by نیروی امنیتی .

Top Page